Inwestycje alternatywne - oszczędzanie niezależne od notowań giełdowych

Kapitał pozyskany z inwestycji giełdowych dla wielu jest bardzo kuszącą ofertą. Okres bessy oraz destabilizacji rynkowej ma jednak znaczący wpływ na jakość notowań, co wiąże się z ogromnym ryzykiem utraty zgromadzonego kapitału. Istnieje jednak alternatywne rozwiązanie niezależne od struktur i koniunktury regularnych ustaleń handlowych.

Jak zwiększyć ulokowany kapitał?

Inwestycje alternatywne  nie generują zysków z aktywów wartościowych, a ich zasadniczym celem jest niezależny od notowań giełdowych obrót instrumentami finansowymi. W przypadku tego typu rozwiązań nie można jednak liczyć na szybki zysk. Inwestycje alternatywne mogą się bowiem zwrócić z nadwyżką dopiero po kilkudziesięciu latach. W ramach funduszy wyróżnia się lokowanie kapitału w:

  • metale szlachetne (złoto, platyna, srebro, itd.)
  • dzieła sztuki i antyki
  • kamienie jubilerskie (diamenty, rubiny, szafiry)
  • wina oraz drogie alkohole
  • nieruchomości, budynki oraz grunty

Dla kogo?

Inwestycje alternatywne to kusząca oferta dla przedsiębiorców z wielu sektorów, pod warunkiem, że:

  • posiadają oni wysoki majątek
  • szukają innych pól dla lokowania swoich oszczędności
  • działali już uprzednio w obszarze rynku finansowego
  • w zamian za dofinansowanie chcą udziałów w przyszłych zyskach firmy

Kiedy warto skorzystać z tego typu rozwiązań?

Inwestycje alternatywne mogą okazać się przydatną formą lokacji kapitału w przypadku wyczerpania innych dostępnych platform finansowych. Dzięki nim możliwa jest dywersyfikacja portfela oraz zoptymalizowanie zwrotów w przypadku rezygnacji z pakietu. Trzeba jednak pamiętać, że aktywa giełdowe cieszą się o wiele większą popularnością wśród finansistów niż cenne kolekcje dzieł sztuki lub drogich alkoholi. 

Inwestycje alternatywne są z pewnością dobrym rozwiązaniem dla osób, które doskonale orientują się w mechanizmach obrotu instrumentów pieniężnych. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że tego typu lokacje mają wiele ograniczeń.

Inwestycje alternatywne są z pewnością dobrym rozwiązaniem dla osób, które doskonale orientują się w mechanizmach obrotu instrumentów pieniężnych. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że tego typu lokacje mają wiele ograniczeń.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here