Jak działa leasing konsumencki samochodu

Kupno samochodu zawsze wiąże się z wieloma dylematami i wątpliwościami. Rozpoczynając od tych, jaki samochód wybrać, kończąc na tych, jak sfinansować jego zakup?

Dzisiejszy rynek motoryzacji otwiera nam wiele nowych możliwości, które jeszcze kilka lat temu były niedostępne, lub dostępne tylko dla osób prowadzących własne działalności gospodarcze. Mamy do wyboru kupno auta nowego lub używanego. Możemy również wybierać spośród sposobów finansowania zakupu. Jednym ze sposobów jest bardzo popularny kredyt na samochód, który bardzo często jest wysoko oprocentowany, dlatego firmy motoryzacyjne podsuwają nam nowe możliwości. Jedną z nich jest leasing. Niegdyś był on dostępny tylko dla osób prowadzących działalność gospodarczą, a samochód zakupiony w taki sposób, mógł służyć tylko celom służbowym. Dzisiaj się to zmienia. Firmy oferują nam leasing konsumencki, który jest formą finansowania dla osób fizycznych, nieprowadzących działalności gospodarczej.

Zasady działania leasingu konsumenckiego przy zakupie auta

Leasing samochodu dla klientów prywatnych to forma finansowania polegająca na zawarciu umowy między firmą a osobą wynajmującą samochód. W momencie podpisania umowy, jesteś więc użytkownikiem samochodu, a nie jego właścicielem. Korzystając z tej formy znacznie zyskujesz na czasie, zdecydowanie ograniczasz formalności, które są związane na przykład z kredytem. Po zakończeniu umowy możesz sam zdecydować, czy chcesz wykupić auto i stać się jego właścicielem (za określoną w umowie kwotę) czy jednak nie. Nie musisz posiadać swojego wkładu własnego w samochód- nie wszystkie firmy tego wymagają. Możesz również sam zadecydować, na jak długo chcesz rozłożyć płatność, a być może okaże się, że samochód na koniec umowy będziesz mógł wykupić nawet za 1 zł.

Jeśli właścicielem samochodu jest firma, od której leasingujesz samochód, to pewnie zastanawiasz się, kto w takim wypadku pokrywa koszty ubezpieczenia. Zwykle jest to osoba wynajmująca samochód, firma (leasingodawca) natomiast może postawić warunki, jakiej ochrony dla samochodu oczekuje. Często zdarza się, że firmy współpracują z ubezpieczycielami, którzy mają dla wynajmujących przygotowane bardzo korzystne oferty ubezpieczenia.

W Internecie można znaleźć wiele firm mających w swojej ofercie leasing samochodów, jednak nie wszystkie z nich proponują korzystne możliwości. Kalkulator leasingu na Kalkulator.vwbank.pl oferuje leasing, w którym nie musisz spłacać całej wartości auta. Jak wiemy wartość samochodu najbardziej zmniejsza się w pierwszych 3 latach użytkowania. Dlatego właśnie wiele osób decyduje się na zakup używanego samochodu. W Volkswagen Financial Services nie musisz się o to martwić, bo spłacasz tylko i wyłącznie przewidywaną utratę wartości użytkowanego samochodu. Pod koniec umowy sam decydujesz, czy chcesz zwrócić auto i podpisać kolejną umowę w ramach której dostaniesz nowy model innego lub tego samego samochodu. Masz również możliwość zwrócenia samochodu do dealera i niepodpisywania kolejnej umowy lub jeśli samochód przypadnie Ci do gustu, możesz go po prostu wykupić i cieszyć się nim przez najbliższe lata. Cały okres finansowania samochodu możesz rozłożyć na 2, 3 lub 4 lata, a Twoja opłata wstępna może być równa 0. Dzięki takiej formie finansowania, możesz nawet co 2 lata cieszyć się nowym samochodem bez inwestowania dużych pieniędzy na start. Możesz cieszyć się jazdą bez zmartwień, samochód nie ma ukrytych wad, bo cały czas to Ty jesteś jego pierwszym użytkownikiem. Możesz również sam go skonfigurować według swoich potrzeb i upodobań oraz wyposażać auto bez ograniczeń.

W Volkswagen Financial Services możesz wybierać samochody spośród marek takich jak Volkswagen, Skoda, Seat, Cupra oraz Audi, co daje bardzo szeroki wybór pomiędzy markami najlepszej jakości. Sprawdź kalkulator leasingu na kalkulator.vwbank.pl i dobierz swój sposób finansowania odpowiednio pod Twoje oczekiwania, a jeśli masz jakieś pytania, wypełnij formularz na stronie, a dealer sam się z Tobą skontaktuje i odpowie na wszystkie nurtujące Cię tematy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here