kredyt 10000

Jeśli nie posiadamy odpowiednio wysokich oszczędności a życie zmusiło nas do dokonania niezbędnych zakupów to najprawdopodobniej będziemy musieli wspomóc się kredytem gotówkowym. Jeśli potrzebna jest nam mała kwota na krótki okres czasu możemy skorzystać z oferty jednej z wielu firm oferujących tzw. chwilówki. Jeśli jednak potrzebujemy większej kwoty pieniędzy będziemy musieli prawdopodobnie złożyć wniosek o kredyt gotówkowy w jednym z banków. Kredyt 10000 złotych możemy otrzymać posiadając już średnią zdolność kredytową i pozytywną historię w Biurze Informacji Kredytowej. Sprawdźmy w jakich bankach na jakich warunkach możemy otrzymać kredyt na 10000 złotych lub więcej.

Co składa się na koszt kredytu?

Co składa się na koszt kredytu?Decydując się na ofertę któregoś z banków musimy dokładnie wiedzieć jakie są całkowite koszty w danej ofercie. Składa się na nie oprocentowanie kredytu oraz prowizja za jego udzielenie. W oprocentowaniu ujęta jest marża banku oraz składka WIBOR. W zależności od banku łączne oprocentowanie kredytu wynosi od 5 do 10%. Oprócz tego większość banków nalicza prowizję za udzielenie kredytu w podobnej wysokości. Aby realnie porównać oferty kilku banków powinniśmy brać pod uwagę wartość RRSO (roczna rzeczywista stopa oprocentowania). Zawiera ona wszystkie opłaty jakie musimy ponieść podczas zaciągania kredytu w ujęciu rocznym. Zazwyczaj wynosi ona około 20% w przypadku banków i nawet kilkaset procent w przypadku parabanków i firm pożyczkowych.

Kredyt 10000 zł – Oferty banków

12 rat

Kredyt w wysokości 10000 zł z opcją spłaty w ciągu dwunastu miesięcy udzieli nam każdy bank działający w Polsce. RRSO dla takich ofert wynosi od 10 do nawet 40%. Najlepiej jest nie korzystać ze standardowych ofert lecz poszukać ciekawej promocji. Na takką właśnie promocję natrafiliśmy w banku BGŻ BNP Paribas który obniżył prowizję za udzielenie kredytu do zera dzięki czemu pobierając 10000 złotych będziemy musieli oddać jedynie 549 zł więcej niż pożyczyliśmy. Miesięczna rata wyniesie nas niecałe 900 zł. W większości banków będziemy musieli oddać około 1000 zł więcej przy ratach nieco przekraczających 900 zł. W skrajnym przypadku gdy RRSO wynosi prawie 40% będziemy musieli oddać w banku prawie 2000 zł więcej a miesięczna rata będzie wynosiła prawie tysiąc złotych.

24 raty

W przypadku gdy kredyt będziemy chcieli spłacić w dwukrotnie dłuższym okresie czasu to musimy się przygotować na to, że w najtańszej opcji oddamy ponad tysiąc złotych więcej niż pożyczyliśmy. RRSO dla takich ofert waha się w przedziale od 10 do 20%. W najmniej korzystnej opcji będziemy musieli oddać do banku 2100 zł więcej przy miesięcznej racie wynoszącej nieco ponad 500 zł.

Kredyty na dłuższy okres czasu

W przypadku gdy zobowiązanie zamierzamy w dłuższym okresie czasu musimy przygotować się na to, że do banku oddamy znacznie większą ilość pieniędzy. Wprawdzie miesięczna rata będzie bardzo niska podobnie jak RRSO. Jednak w końcowym rozrachunku pożyczając 10000 zł na 10 lat będziemy musieli oddać 14000 lub 16000 zł.

Jakie formalności trzeba spełnić aby otrzymać kredyt

Jakie formalności trzeba spełnić aby otrzymać kredytAby otrzymać kredyt gotówkowy w banku musimy niestety spełnić szereg formalności. Podczas wypełniania wniosku będziemy musieli podać wszystkie dane z dowodu osobistego oraz dane kontaktowe takie jak adres zameldowania i zamieszkania. Bank zapyta nas także o źródło i wysokość zarobków. Jeśli w danym banku posiadamy konto osobiste, na które spływa wynagrodzenie nie będą potrzebna żadne zaświadczenia. W innym przypadku może się zdarzyć że bank będzie żądał przedstawienia dowodów na taką a nie inną wysokość zarobków. Czasem wystarczy zaświadczenie o wysokości zarobków wystawione przez pracodawcę. W skrajnych przypadkach przedstawiciel banku będzie się nawet kontaktował z pracodawcą w celu potwierdzenia podanych we wniosku informacji. Na 100% zostaniemy również sprawdzeni w BIK (Biuro Informacji Kredytowej). Jest to specjalna instytucja powołana do życia przez banki w celu zbierania i udostępniania historii kredytowej klientów banków. W bazie BIKu widnieją informacje o wszystkich naszych kredytach. Jeśli kiedykolwiek w przeszłości mieliśmy opóźnienie ze spłatą zobowiązania możemy być niemal pewni, że decyzja kredytowa będzie negatywna.

Co w przypadku odmownej decyzji banku?

Jeśli bank nie zdecyduje się na udzielenie nam kredytu to zostaje jeszcze jedna opcja otrzymania środków finansowych. Na rynku działa wiele firm oferujących pożyczki bez skrupulatnego prześwietlania naszej historii i zdolności kredytowej. Zazwyczaj oferują one drobne, kilkutysięczne kwoty ale po krótkich poszukiwaniach można znaleźć firmy, które mogą nam pożyczyć 10000 zł a nawet więcej. Musimy być jednak przygotowani na znacznie większą wartość RRSO takiej pożyczki. Niestety, coś za coś.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here