kredyt 20000

Chciałbyś zaciągnąć kredyt 20000 złotych? Szukasz możliwości sfinansowania lepszego auta lub zagranicznych wakacji? Możesz skorzystać oferty banków. Kredyty na podobną kwotę są dosyć popularne wśród kredytobiorców. Pozawala na sfinansowanie równych celów. Zaciągając kredyt w banku musisz się jednak liczyć z dość żmudną procedurą. Z pewnością będziesz musiał dopilnować szeregu formalności oraz spełnić różne kryteria odnoście twojej zdolności kredytowej. Obecnie coraz więcej banków oferuje możliwość zaciągnięcia kredytu drogą internetową. To znacznie ułatwia i przyspiesza jednocześnie całą procedurę. Aby wybrać najlepszą ofertę kredytową należy poświęcić nieco czasu na analizę poszczególnych propozycji. Należy zwrócić uwagę na oprocentowania kredytu oraz różne dodatki proponowane przez banki w ramach umowy kredytowej. W niniejszym artykule przeczytasz o tym, jak wybrać najlepszy kredyt na rynku.

Kredyty bankowe

Czym charakteryzują się kredyty bankowe? Przede wszystkim należy przypomnieć, że banki są objęte kontrolą Komisji Nadzoru Finansowego. Dlatego też banki muszą w swojej działalności stosować się do zapisów ustawy o Prawie Bankowym, w którym zawarte są wytyczne odnośnie udzielania kredytów. I są do wytyczne dosyć restrykcyjne.

kredyt 20000Dlatego też banki w swojej polityce kredytowej nie mogą być tak elastyczne jak parabanki, czy też firmy pożyczkowe. Stąd bierze się szereg formalności i wymagania jakie nakładają na swoich potencjalnych kredytobiorców. Jeśli starasz się o kredyt w banku musisz przede wszystkim przedstawić zaświadczenie o zarobkach oraz wykazać się stabilnym zatrudnieniem. Banki preferują klientów, którzy są zatrudnieni na etacie na umowie na czas nieokreślony. Jeśli pracujesz na umowach śmieciowych twoje szanse na kredyt są znacznie mniejsze.

Jeszcze większe wymagania banki stawiają przedsiębiorcom, którzy chcieliby wziąć kredyt. Wówczas należy okazać zaświadczenie z ZUS i Urzędu Skarbowego, a także KPiR, oraz rozliczenie z PIT za poprzedni rok. Oczywiście w ramach procedury analizowania wniosku kredytowego banki prześwietlą historię kredytową w BIK, BIG i KRD.

Najlepszy kredyt 20000

Gdzie można uzyskać najlepszy kredyt 20000 złotych? Spośród ofert bankowych niezwykle trudno wybrać tę najbardziej odpowiednią. I nie zawsze kwestia kosztów kredytu jest najważniejsza. Przede wszystkim porównaj wiele ofert różnych banków. Nie ograniczaj się tylko i wyłącznie do banku, w którym masz konto oszczędnościowe. Banki wobec swoich stałych klientów nie są skore na preferencyjne warunki kredytów. Bardziej zależy im na przyciągnięciu nowych klientów i to im często oferują kredyty na znacznie lepszych warunkach. Warto więc sprawdzić ofertę kredytową przynajmniej kilku banków.

Jak można szybko oszacować koszt całkowity kredytu? Pomoże nam w tym parametr RRSO. To tzw. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. Współczynnik ten zawiera w sobie nie tylko oprocentowanie kredytu, ale również opłaty dodatkowe – prowizję, marżę, czy też opłatę przygotowawczą. Dzięki temu pozwala ocenić łączny koszt jaki będzie trzeba ponieść przy zaciągnięciu kredytu.

Na co należy uważać?

Trzeba pamiętać, że banki nie są instytucjami charytatywnymi i na każdym kroku szukają zarobku. Dlatego też musisz być bardzo czujny podczas rozmowy z przedstawicielem banku w sprawie kredytu. Często przy okazji kredytu bank będzie chciał również sprzedać ubezpieczenie lub kartę kredytową. A przecież ty chciałeś tylko kredyt. Trzeba wówczas stanowczo zaznaczyć, że te dodatkowe opcje nas nie interesują. Wiążą się one bowiem z dodatkowymi kosztami.

kredyt 20000Musisz również sprawdzić w umowie zapisy o ewentualnych karach związanych z opóźnieniem przy spłacaniu rat. Musisz być bowiem przygotowany na każdą sytuację. W razie nagłych, niespodziewanych wydatków może się okazać, że nie będziesz w stanie w terminie spłacić raty kredytowej. Musisz dokładnie wiedzieć, jakie ruchy wykona wobec ciebie bank. Często banki oferuję tzw. wakacje kredytowe. Polega to na tym, że jeden raz w trakcie trwania umowy kredytowej możesz zawiesić spłatę rat na dwa lub 3 miesiące. Sprawdź czy w rozpatrywanej przez ciebie ofercie jest taki zapis. Jest to bowiem bardzo przydatna opcja w razie jakichś problemów finansowych.

Kredyt online

Jesteś osobą wygodną i wszelkie formalności chcesz załatwiać bez wychodzenia z domu? Wiele banków oferuje możliwość zaciągnięcia kredytu drogą online. Wówczas oprócz wypełnienia wniosku, będziesz musiał również zapewne wysłać skan dowodu osobistego i zaświadczenia o zarobkach. W tym wypadku znacznie prościej przebiega cała procedura kiedy jesteśmy już klientem danego banku. Jednak możliwość dokonania tej operacji poprzez internet jest nieoceniona. Nie każdy lubi spędzać czas w placówce banku.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here