kredyt 30000

Kwota 30 000 złotych to spora gotówka, dzięki której można zmienić samochód na lepszy, sfinansować wakacje dla całej rodziny, albo opłacić studia naszej pociechy. Nie każdy jest w tak komfortowej sytuacji finansowej, że może sobie pozwolić na taki wydatek. Co zrobić w takiej sytuacji? Dobrym rozwiązaniem jest kredyt 30000. Jeśli chcesz się zapożyczyć na taką sumę, najlepiej zrobić to w banku. Aby wybrać najlepszą ofertę kredytową musisz poświecić nieco czasu i uwagi na ich wnikliwą analizą. Warto skorzystać z kredytu, który będzie stosunkowo najtańszy, czyli obarczony jak najmniejszymi opłatami i oprocentowaniem. Ważny jest również wybór odpowiedniej wysokości raty miesięcznej. Musimy ją określić na takim poziomie, aby nie zrujnowała naszego domowego budżetu i pozwalała na jej regularne, terminowe spłacanie. Należy również odpowiednio wyważyć okres spłaty. Dłuższy okres kredytowania to zwykle większe koszty, ale niższa rata. Przy krótkoterminowym kredycie musisz liczyć się z wysoką ratą miesięczną.

Jak wybrać najlepszy kredyt 30000?

kredyt 30000Przede wszystkim interesuje nas kredyt 30000 złotych powinniśmy przejrzeć oferty różnych banków. Skupianie się tylko na ofercie banku, w którym mamy rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy jest błędem. Dlaczego? Otóż banki nie są skore do oferowania preferencyjnych ofert kredytowych swoim klientom. Takie warunki oferują raczej nowym klientom, których chcą przyciągnąć. Oczywiście procedura przyznania kredytu w twoim banku może być prostsza, jednak jego warunku już niekoniecznie. Dlatego warto jest zapoznać się wieloma ofertami od różnych banków. Wówczas jest szansa że trafimy na naprawdę ciekawą ofertę.

Zwrócić uwagę na RRSO

Zastanawiasz się w jaki sposób można szybko ocenić całkowity koszt kredytu? Warto spojrzeć na parametr RRSO czyli Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. To współczynnik, który zawiera w sobie wszelkie koszty jakie należy ponieść podczas zaciągania kredytu. Tak więc parametr ten odzwierciedla nie tylko oprocentowanie kredytu, ale również prowizję, opłatę przygotowawczą i marżę banku. Dzięki temu współczynnikowi będziesz mógł szybko porównać wiele ofert bankowych i ocenić, która z nich jest najtańsza.

Uważaj na usługi dodatkowe

Banki często przy okazji umowy kredytowej próbują swoim klientem wcisnąć usługi dodatkowe w postaci ubezpieczenia, czy też karty kredytowej. Musisz być wyczulony na tego typu działania. Jeśli zależy ci tylko na kredycie, musisz być stanowczy i odmawiać wszelkich dodatkowych opcji, które zresztą mogą podnieść koszt kredytu.

Co powinieneś wiedzieć o kredytach bankowych?

Czym charakteryzują się kredyty bankowe? Przede wszystkim polityka kredytowa banków jest ściśle regulowana. Banki objęte są bowiem kontrolą Komisji Nadzoru Finansowego, a zasady ich działania określa ustawa o Prawie Bankowym. Tutaj też znajdują się wytyczne odnośnie udzielania kredytów. Poprze te wszystkie obostrzenia jakie są narzucane bankom, muszę one stawiać wysokie wymagania swoim kredytobiorcom.

kredyt 30000Jakie warunki należy spełnić, aby uzyskać kredyt 30000 złotych? Przede wszystkim musisz przedstawić swoje zaświadczenie o zarobkach. Dzięki temu bank będzie mógł ocenić twoją zdolność kredytową. Bardzo duże znaczenie ma również ilość osób jaka jest na twoim utrzymania. Istotne znaczenie ma również forma zatrudnienia. Jeśli pracujesz na pełnym etacie na umowie na czas nieokreślony, masz znacznie większe szanse na kredyt, niż w przypadku, gdy byłbyś zatrudniony na umowie śmieciowej.

Dodatkowe warunki muszą spełnić przedsiębiorcy, którym zależy uzyskaniu kredytu. Muszą przede wszystkim przedstawić zaświadczenie z ZUS, Urzędu Skarbowego i KPiR. Czasami bardzo wymagają również okazania rozliczenia z PIT za poprzedni rok. Banki zawsze sprawdzają swoich potencjalnych klientów w bazach BIK, BIG i KRD. Osoby, które ostatnimi czasy miały zaległości w spłacie zobowiązań finansowych i zostało to odnotowane w BIK, w zasadzie nie mają żadnych szans na uzyskanie kredytu.

Kredyt poprzez internet

Obecnie większość banków oferuje możliwość zaciągnięcia kredytu drogą online. Jeśli jesteś osobą wygodną i zwyczajnie nie chcesz tracić czasu na wizytę w placówce banku, to wszelkie formalności związane z kredytem możesz załatwić przy swoim komputerze. Oprócz wypełnienia i wysłania wniosku, z pewnością bank będzie wymagał od ciebie jeszcze skanu dowodu osobistego i zaświadczenia o zarobkach. Jednak cała procedura będzie znacznie szybsza, niż gdybyś osobiście udał się do banku. Jeśli jesteś klientem danego banku formalności są jeszcze bardziej uproszczone. Jeśli masz jakieś dodatkowe wątpliwości i pytania, zawsze możesz to skonsultować z przedstawicielem banku na czacie. To również znacznie ułatwia całą procedurę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here