kredyt 40 tys

Uzyskanie kredytu w kwocie 40 tysięcy złotych nie jest sprawą tak prostą i szybką jak w wypadku drobnych pożyczek, z krótkim terminem spłaty. Kredyt 40 tys to już poważane zobowiązanie finansowe. Trudno o taki kredyt w firmach pożyczkowych. Te zwykle oferują raczej chwilówki. Tutaj pułap możliwej do zaciągnięcia kwoty to zwykle około 6-7 tysięcy złotych. Jednak zdarzą się i takie parabanki, w których możesz otrzymać kredyt w wysokości kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. W tym wypadku jednak firmy te znacznie bardzie rygorystycznie podchodzą do analizy zdolności kredytowej klienta niż w wypadku niewielkiej wysokości chwilówek. Jednak w sytuacji kiedy twoja zdolność kredytowa jest na dobrym poziomie, nie masz opóźnień w spłacie innych zobowiązań, po kredyt możesz również iść do banku. I masz duże szanse na uzyskanie kredytu w kwocie 40 tysięcy złotych.

Gdzie dostanę kredyt 40 tys?

kredyt 40 tysKredyty gotówkowe oferowane są przez wszystkie banki. Nie musisz być klientem, a by w danym banku złożyć wniosek o kredyt. Kredyt 40 tys to spore zobowiązanie finansowe. Dlatego musisz liczyć się z tym, że procedura uzyskania takiej kwoty nie będzie prosta i szybka. Bank będzie musiał dokładnie przeanalizować twoje możliwości finansowe i historię w BIK. Przede wszystkim będziesz musiał wykazać się miesięcznymi dochodami na odpowiedniej wysokości. Rata kredytu może być tutaj całkiem spora i sięgać nawet kilkuset złotych miesięcznie. Dlatego ważna jest wysokości twoich zarobków, na podstawie której bank oceni czy jesteś w stanie spłacać raty. Oczywiście sprawdzi również twoją historię w BIK. Jeśli ostatnio miałeś opóźnienia w spłacie innych zobowiązań i zostało to odnotowane w bazie BIK, to zasadzie możesz zapomnieć o kredycie. Polityka banków w tym zakresie jest raczej restrykcyjna.

Jeśli bank odeśle cię z kwitkiem to możesz owiście spróbować zaciągnąć kredyt 40 tys w firmie pożyczkowej. Z pewnością procedura przyznawania pożyczki będzie bardziej złagodzona w porównaniu do banku. Jednak pożyczanie pieniędzy na taką kwotę w parabanku nie zawsze jest dobrym wyjściem. Przede wszystkim ze względu na wysoką prowizję i odsetki naliczane w maksymalnych wysokościach.

Jak wybrać najlepszy kredyt?

Kredyt 40 tys to na tyle duże zobowiązanie finansowe, ze wyborowi odpowiedniej oferty należy poświęcić maksymalną uwagę i dużo czasu. Nie wolno działać pod wpływem chwili, należy czytać dokładnie umowy i regulaminy, a także zadawać mnóstwo pytam podczas spotkania z przedstawicielem banku. Tutaj nie może być żadnych niejasności. Decyzja, którą podejmiesz dziś, będzie się ciągnęła za tobą przez wiele lat. Dlatego tak bardzo ważne jest, aby wybrać kredyt o parametrach najbardziej dla nas odpowiednich.

kredyt 40 tysNajważniejszym bodajże czynnikiem jaki powinniśmy wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniego kredytu jest jego oprocentowanie. Ono bowiem w największej mierze zadecyduje o tym jaki będzie całkowity koszt kredytu. Dlatego też musimy w pierwszej kolejności porównać wskaźnik RRSO przy różnych ofertach kredytowych. RRSO czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania to zestandaryzowany parament dla produktów kredytowych, który pozwala nam już na pierwszy rzut oka ocenić czy oferta będzie dla nas atrakcyjna. Warto zauważyć, że parametr RRSO zawiera w sobie nie tylko oprocentowanie kredytu, ale również wszelkie czynniki jakie wpływają na całkowity koszt kredytu – prowizję, opłaty, a także harmonogram spłat. Poza ty warto również sprawdzić jaka będzie wysokości rat danego kredytu i jego okres spłaty. Wielkości raty bowiem będzie miała bezpośrednie przełożenie na nasz miesięczny budżet.

Jakie wymogi muszę spełnić?

W przypadku kredytu na kwotę 40 tysięcy złotych najważniejszym wymogiem jaki postawi przed tobą bank będzie odpowiednia zdolność kredytowa. Musisz się również wykazać odpowiednią historią w BIK. Wszelkie opóźnienia w spłacie zobowiązań mogą zamknąć ci drogę do kredytu w banku. Ważne są również źródła twoich dochodów. Większą szansę na kredyt mają osoby zatrudnione na czas nieokreślony, niż te, które pracują na umowach czasowych. Ważny jest również okres zatrudniani w danej firmie. Banki przychylniejszym okiem patrzą na osoby, które już długo związane są z obecnym miejscem pracy.

Na co mogę przeznaczyć pieniądze z kredytu?

Środki pozyskane z tytułu kredytu gotówkowego możesz w zasadzie przeznaczyć na każdy dowolny cel. Kwota 40 tysięcy złotych pozwoli ci na zakup samochodu, albo na remont mieszkania. Z tych pieniędzy możesz sfinansować także wakacje dla całej rodziny. Oczywiście pozyskane środki możesz również przeznaczyć na spłatę wcześniejszych zobowiązań finansowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz zrealizować cele, które do tej pory nie były w zasięgu twoich możliwości.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here