kredyt 60 tys

W ostatnich czasach Polacy zadłużają się na potęgę. Chęć życia na odpowiednim poziomie nie współgra z wysokością naszych zarobków. Dlatego zaciągamy kredyty. Jeśli porównamy zadłużenie wszystkich Polaków okaże się, że jego największą część nie stanowią wcale kredyty hipoteczne, które zwykle opiewają w duże sumę. Polacy preferują raczej niewielkie lub średnie kwoty pożyczek, związane z wydatkami konsumpcyjnymi. Marzmy o zagranicznych wakacjach, o nowym samochodzie, a nie dysponujemy odpowiednimi oszczędnościami. Dlatego tak popularne są kredyty gotówkowe. Kredyt 60 tys to już dość poważne zobowiązanie finansowe. Pieniędzy nie dostaniemy od ręki. Musimy wykazać się odpowiednią zdolnością kredytową i dobrą historią w BIK. Możliwe, że bank będzie wymagał również poręczyciela i ubezpieczenia kredytu. Procedura przyznania takiego kredytu może się nieco przeciągnąć. Jeśli jednak dysponujesz odpowiednimi zaświadczeniami, twoje zarobki są na odpowiednim poziomi i nie zalegasz ze spłatą innych zobowiązań finansowych, masz duże szanse na kredyt w oczekiwanej przez ciebie kwocie.

Kredyt 60 tys w banku

Dlaczego kredyty bankowe są bezpiecznym produktem finansowym? Banki w Polce objęte są kontrolą Komisji Nadzoru Finansowego. To instytucja, która czuwa nad prawidłowym działaniem rynku finansowego w Polsce. Zasady działania banków określone są zaś w ustawie o Prawie Bankowym. To na podstawie wytycznych z tego dokumentu banki mogą udzielać kredytów. A trzeba pamiętać, że zasady zawarte w powyższej ustawie są dość restrykcyjne.

Wymagania banków wobec kredytobiorców

kredyt 60 tysZa każdym razem gdy bank przyznaje kredyt kredytobiorcy podejmuje ryzyko, że nie odzyska swoich środków i odsetek, które są w tym wypadku jego zarobkiem. Dlatego też podczas procedury przyznawania kredytu bank stara maksymalnie zabezpieczyć swoje interesy. Polega to na stawianiu odpowiednich wymagań swoim potencjalnym klientom. Tak więc jeśli starasz się o kredyt 60 tys w banku musisz wykazać się dochodami na odpowiednim poziome. Bank weźmie również pod uwagę źródło twojego dochodu. Dla banku korzystniejsza będzie sytuacja kiedy kredytobiorca zatrudniony jest na umowę o pracę na czas nieokreślony. Stałość zatrudnienia przekłada się bowiem na pewność comiesięcznej wypłaty i braku zaległości w spłacaniu rat kredytowych.

Regularne dochody na odpowiednim poziomie to nie jedyny wymóg jaki postawi przed tobą bank. W przypadku kredytu opiewającego na kwotę 60 tysięcy złotych możliwe, że bank będzie wymagał poręczyciela. To znacznie utrudnia i wydłuża procedurę przyznania kredytu. Często banki wymagają również od swoich kredytobiorców ubezpieczenia kredytu. Choć to dodatkowy koszt, to jednak wydaje się, że korzyści z tego płynące są zarówno po stronie banku jak i klienta.

Formalności związane z zaciągnięciem kredytu

Składanie wniosku o udzielenie kredytu wiążę się z szeregiem formalności jakie należy spełnić. Przede wszystkim musimy przedstawić swoje zaświadczenie o zarobkach. Jeśli jesteś przedsiębiorcą i szukasz środków na sfinansowanie swoich celów biznesowych będziesz musiał również przedstawić bankowi zaświadczenie z ZUS, Urzędu Skarbowego, KPiR oraz rozliczenie PIT z ubiegłego roku. Oczywiście będzie musiał również przesłać do banku skan swojego dowodu osobistego.

Po złożeniu wniosku analitycy bankowi zajmą się jego weryfikacją. Bądź pewny, że prześwietlą twoją historię kredytową w BIK, BIG i KRD. Jeśli wiec miałeś ostatnie jakieś spóźnienia ze spłatą rat innych kredytów i informacja ta trafiła do bazy BIK, to w zasadzie nie masz szans na uzyskanie kredytu.

Jaki kredyt wybrać?

kredyt 60 tysNa jaki kredyt się zdecydować? Naszym zdaniem najlepiej jest wybrać kredyt najtańszy. Jednak nie jest to takie proste. Jak bowiem rozeznać się w gąszczu ofert i wybrać tę najkorzystniejszą. Przede wszystkim należy porównać oferty pod względem wysokości parametru RRSO czyli Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania. Parametr ten zawiera w sobie wszelkie koszty jakie są związane z zaciągnięciem kredytu – oprocentowanie, marżę, opłatę przygotowawczą oraz odsetki. RRSO powinna dać nam szybką odpowiedź na pytanie o całkowity koszt kredytu.

W dalszej kolejności patrzymy na pozostałe parametry i szukamy takich ofert, które pasują do naszych preferencji. Jednym z najważniejszych parametrów branym pod uwagę przez kredytobiorców jest wysokość raty. Ma bowiem ona bezpośredni wpływ na nasz domowy budżet. Zbyt wysoka rata może spowodować jego zrujnowanie. Należy wiec tak dobrać wysokość raty, aby móc egzystować na odpowiednich warunkach i spłacać zobowiązanie w terminie. Istotny jest również okres kredytowania. Długi czas spłaty kredytu pozwoli na odpowiednie zmniejszenie comiesięcznej raty, jednak znacznie podniesie całkowite koszty kredytowania.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here