Kredyt dla firmy jednoosobowej

Prowadzenie własnej firmy często wymaga inwestycji finansowych. Dzięki zewnętrznym źródłom finansowania możesz zrealizować firmowe cele, nie posiadając oszczędności. Sprawdźmy, jakie kredyty dla jednoosobowych firm oferują obecnie banki.

Sukces w biznesie to suma wielu elementów: dobrego pomysłu, kreatywności, odważnego działania, konsekwencji i samodyscypliny. Jednak nawet najlepsza koncepcja bez niezbędnego do jej realizacji zastrzyku gotówki nie ma realnych szans na powodzenie.
Jeśli nie masz oszczędności, które pozwolą zrealizować założone cele, sięgnij po zewnętrzne źródło finansowania w postaci kredytu bankowego.

Kredyt gotówkowy dla firmy czym jest i kto może po niego sięgnąć?

Najpopularniejszym rodzajem kredytu dla przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą jest kredyt gotówkowy dla firm. Jedną z jego największych zalet jest możliwość przeznaczenia środków finansowych na dowolny cel. Może być to np. zakup towaru, zakup oprogramowania czy licencji, wydatki związane z promocją i marketingiem, wypłata wynagrodzeń czy intratne inwestycje. W zależności od swojej zdolności kredytowej w ramach kredytu gotówkowego pożyczysz od kilku aż do kilkuset tysięcy złotych, a spłatę rozłożysz na niewielkie wygodne raty — kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt, a nawet kilkaset.
Zanim sięgniesz po kredyt gotówkowy, porównaj oferty poszczególnych banków, zwracając uwagę przede wszystkim na:

 • koszty, rozumiane nie jako oprocentowanie, lecz RRSO — rzeczywistą roczną stopę oprocentowania;
 • dostępne kwoty oraz minimalny i maksymalny okres spłaty;
 • wymagane przez kredytodawcę formalności;
 • tempo wydania decyzji kredytowej;
 • możliwość złożenia wniosku online;
 • dodatkowe udogodnienia dla kredytobiorcó Czy wiesz, że sięgając po Mistrzowski Kredyt Gotówkowy (RRSO 13,49%), oferowany przez Santander Consumer Bank – bank od kredytów możesz skorzystać z atrakcyjnej oferty ubezpieczenia assistance uwzględniającego codzienne szybkie, profesjonalne wsparcie medyczne i techniczne? Takie ubezpieczenie, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, to nieocenione wsparcie w codziennych działaniach.

Jeśli prowadzisz działalność krócej niż 12 miesięcy, najlepszym wyborem będzie sięgnięcie po kredyt dla nowych firm.

Kredyty dla firm na start czy to możliwe?

Nie ulega wątpliwości, że największe szanse na pozyskanie finansowania w bankach mają firmy, które funkcjonują na rynku od co najmniej roku. Ryzyko towarzyszące zawarciu umowy kredytowej ze stabilnym finansowo podmiotem jest bowiem dla banku zdecydowanie mniejsze niż w przypadku udzielenia kredytu firmie, która dopiero rozpoczyna działalność. Nie oznacza to jednak, że pozyskanie środków na start nie jest możliwe.

Jeśli prowadzisz działalność krócej niż 12 miesięcy, pierwszym krokiem do otrzymania finansowania powinno być wyselekcjonowanie banków udzielających kredytów dla nowych firm. Kolejnym — analiza warunków towarzyszących otrzymaniu pieniędzy.
Aby zweryfikować zdolność kredytową, większość kredytodawców będzie wymagać od Ciebie dostarczenia:

 • wypełnionego wniosku kredytowego;
 • dokumentu tożsamości;
 • wyciągu z rachunku;
 • zaświadczenia z ZUS-u i Urzędu Skarbowego o niezaleganiu;
 • zaświadczenia o wpisaniu przedsiębiorstwa do ewidencji działalności gospodarczej.

Na podstawie zawartych w dokumentach danych kredytodawca oceni Twoją zdolność do spłaty i wyda decyzję.

Dostosowany do potrzeb i możliwości finansowych kredyt pozwoli Ci rozwijać firmę: zdobywać nowych klientów, budować przewagę konkurencyjną i unowocześniać procesy.
Spłacane w terminie niewielkie raty nie obciążą firmowego budżetu, a dodatkowo pomogą budować pozytywną historię kredytową w BIK-u i korzystny obraz w oczach instytucji finansowych.

Źródło:
https://www.totalmoney.pl/artykuly/kredyt-gotowkowy-dla-osob-prowadzacych-jednoosobowa-dzialalnosc-gospodarcza

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here