kredyt konsumpcyjny kalkulator

Kredyt konsumpcyjny jest jedną z najpopularniejszych form zadłużania się Polaków. Pożyczamy w zasadzie na wszystko – na wakacje, na samochód, na edukację dzieci, na leki, czy też po prostu na konsumpcyjne zachcianki. O taki kredyt można starać się w bankach. Aby wybrać odpowiednią odpowiednia ofertę warto prześwietlić przynajmniej kilka propozycji banków. Kredyt konsumpcyjny kalkulator umożliwia dokonanie symulacji kredytowej, dzięki czemu poznasz wysokość miesięcznej raty oraz całkowity koszt kredytowania. Oczywiście wyniki będą miały charakter poglądowy. Szczegółowe warunki kredytu przedstawi ci dopiero konkretny bank.

Kredyt konsumpcyjny kalkulator

kredyt konsumpcyjny kalkulatorZastawiasz się jakie koszty poniesiesz zaciągając kredyt konsumpcyjny? W pierwszej kolejności na koszt twojego kredytu złożą się odsetki. Ich wysokość zależy od oprocentowania kredytu. W ofercie bankowej znajdziemy oprocentowanie kredytu w skali rocznej. Nie może ono przekraczać czterokrotności stopy lombardowej ustalonej przez Narodowy Bank Polski. W dalszej kolejności pod uwagę należy wziąć prowizję od przyznania kredytu. To również może być całkiem spora kwota. Doliczana jest ona do ogólnej kwoty kredytu. Warto również zwrócić uwagę na marżę banku oraz opłatę przygotowawczą. Aby ustalić całkowity koszt kredytu należy przyjrzeć się Rzeczywistej Rocznej Stopie Procentowej – RRS0. To współczynnik, który zawiera w sobie zarówno oprocentowanie, jak i opłaty dodatkowe. Odzwierciedla relację pomiędzy kosztami kredytu a kwotą pożyczonych pieniędzy.

Aby ustalić wszystkie parametry kredytu, można skorzystać z kalkulatora konsumpcyjnego. To bardzo proste narzędzie, które pozwoli nam określić całkowite koszty kredytu, wysokość i skład raty miesięcznej. Kredyt konsumpcyjny kalkulator uwzględnia w swoich obliczeniach nawet inflację. W kalkulatorze można uwzględnić zarówno raty stałe, jak i malejące. Można w nim dokonać symulacji kredytów w złotówkach, jak i również walutowych. Należy jednak pamiętać, że otrzymane z kalkulatora wyniki mają jedynie charakter poglądowy.

Raty kredytu konsumpcyjnego

Rata miesięczna jest tym parametrem kredytu konsumpcyjnego, który na bezpośredni wpływ na nasz domowy budżet. Raty kredytowe mogą być malejące lub stałe. Z punktu widzenia kredytobiorcy, to pierwsze rozwiązanie jest znacznie korzystniejsze. Dlaczego? Otóż w przypadku rat malejących wraz z upływem czasu nasza miesięczna rata jest coraz mniejsza. W skład raty wchodzi cześć stałą, czyli kapitał, oraz zmienna – odsetki, które w tym wypadku naliczane są od pozostałej do spłaty kwoty. A ta z czasem jest coraz mniejsza.

Oprocentowanie kredytu

Kredyt konsumpcyjny kalkulator wyliczy nam wysokość rat i odsetki jakie będziemy musieli spłacić, jeśli wysokość oprocentowania. To bodajże najważniejszy parametr kredytu, który ma wpływ na całkowity jego koszt. Oprocentowanie kredytów może być stałe i zmienne. Zazwyczaj banki oferują oprocentowanie stałe dla kredytów krótkoterminowych, zmienne zaś towarzyszy kredytom długoterminowym. W przypadku oprocentowania stałego jest ono niezmienne przez cały okres kredytowania i obowiązuje jeden, stały harmonogram spłat rat miesięcznych.

kredyt konsumpcyjny kalkulatorW przypadku oprocentowania zmiennego sytuacja nieco się komplikuje. W skład tego rodzaju oprocentowania wchodzą : element stały czyli marża, a także punkt odniesienia, którym najczęściej jest WIBOR. To oprocentowanie, które obowiązuje na rynku międzybankowym. Podlega one ciągłym zmianom, i dlatego też ta część oprocentowania, która odnosi się do WIBOR, również będzie podlegała zmianom, mając wpływ na wysokość miesięcznej raty. Takie oprocentowanie jest korzystne dla kredytobiorce w wypadku gdy Rada Polityki Pieniężnej obniża stopy procentowe. Wówczas kredyty tanieją.

Aby poznać całkowity koszt kredytu warto zapoznać się z Rzeczywistą Roczną Stopą Oprocentowania – RRSO. To parametr, który uwzględnia nie tylko oprocentowanie kredytu, ale również wszelki inne opłaty – prowizję, marżę, opłatę przygotowawczą. RRSO to parametr, który pokazuje jak jest relacja pomiędzy kosztem kredytu, a sumą pożyczonych pieniędzy. Ponieważ sposób wyliczania RRSO jest ujednolicony dla wszystkim banków, jest ona dobrym miernikiem, dzięki któremu można porównywać oferty kredytowe.

Czy można zrezygnować z kredytu?

Podpisałeś umowę kredytową, pieniądze trafiły na twoje konto, ale dochodzisz to wniosku, że to była błędna decyzja? Możesz się jeszcze z tego wycofać. Tylko musisz działać szybko. Masz na to 14 dni od dnia, w którym zaciągnąłeś zobowiązanie finansowe. Takie działanie umożliwia zapis w ustawie o kredycie konsumenckim. Aby twoje działanie było skuteczne, rezygnację z kredytu powinieneś przedstawić bankowi na piśmie. Oczywiście musisz też zwrócić wszystkie pożyczone pieniądze. Najpóźniej w terminie 30 dni od złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy kredytowej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here