Kredyt online na raty

Rynek kredytów w Polsce wciąż rośnie. Jesteśmy już zadłużeni na ponad 600 miliardów złotych i nie zanosi się na to, żeby ta wartość miała w najbliższym czasie się zmniejszyć. Wręcz przeciwnie. Zadłużamy się coraz chętniej, zwiększając ogólny portfel zadłużenia o 30 mld złotych rocznie. Mogłoby się wydawać, że za taki stan rzeczy odpowiada boom mieszkaniowy i drogie kredyty przeznaczone na zakup nieruchomości. Rzeczywistość jest jednak inna. Większość kredytów stanowią niewielkie kredyty konsumenckie udzielane przez banki i firmy pożyczkowe. Kredyt online na raty jest wygodnym sposobem na uzyskanie niewielkiej ilości gotówki na bieżące potrzeby. Banki ostro konkurują na rynku, dzięki czemu po krótkich poszukiwaniach jesteśmy wstanie znaleźć ofertę na tani, w niektórych przypadkach nawet darmowy kredyt.

Ile kosztują kredyty online na raty?

Pożyczając pieniądze z banku lub firmy pożyczkowej będziemy musieli oddać więcej niż pożyczyliśmy. Nie dotyczy to promocji na pierwszą darmową pożyczkę o których wspomnimy na końcu tekstu. W zależności od konkretnej oferty będziemy musieli dopłacić niewielki procent od pożyczonej sumy lub nawet kwotę zbliżoną do kwoty pożyczki.

Na całkowity koszt kredytu (RRSO – roczna rzeczywista stopa oprocentowania) składa się marża banku, stawka WIBOR oraz prowizja za udzielenie kredytu. Najczęściej gdy oprocentowanie jest nieco niższe to banki rekompensują sobie tę „stratę” podwyższając prowizję. W końcowym rozrachunku RRSO w ofertach banków wynosi od 10 do 30% w zależności od aktualnej oferty.

Ile kosztują kredyty online na raty?Jeśli zaś chodzi o oferty parabanków oraz firm pożyczkowych to RRSO może wynieść nawet kilka tysięcy procent w ujęciu rocznym. Dlatego jeśli mamy możliwość zaciągnięcia kredytu w banku zamiast w firmie pożyczkowej to powinniśmy skorzystać z tej opcji i zaoszczędzić dzięki temu trochę pieniędzy. Czasem nie mamy innej możliwości z powodu braku zdolności kredytowej. Firmy pożyczkowe są pod tym względem dużo bardziej elastyczne niż banki. Nawet posiadając niezbyt ciekawą historię w BIK jesteśmy w stanie uzyskać niewielką pożyczkę w ciągu kilkunastu minut od złożenia wniosku. Niektóre firmy nie będą także wymagały od nas jakichkolwiek zaświadczeń o zatrudnieniu czy zarobkach.

Jak otrzymać kredyt online na raty?

Aby otrzymać kredyt w banku musimy spełnić szereg formalności. Podczas wypełniania wniosku online zostaniemy poproszeni o podanie wszystkich swoich danych z dowodu osobistego takich jak np. numer PESEL. We wniosku będziemy musieli podać miejsce naszego zatrudnienia oraz średnie zarobki z ostatnich kilku miesięcy. Oprócz tego musimy przekazać bankowi informację na temat aktualnych zobowiązań finansowych oraz innych stałych kosztach. Dzięki temu bank będzie mógł realnie określić naszą zdolność kredytową oraz to czy będziemy w stanie spłacić bezproblemowo zobowiązanie. Podanie przez nas danych oczywiście nie wystarczy. Bank może chcieć je zweryfikować, choćby poprzez kontakt z pracodawcą. Zostanie również sprawdzona nasza historia kredytowa w BIK, instytucji powołanej do życia przez banki w celu gromadzenia informacji o kredytobiorcach. Po sprawdzeniu wszystkich tych informacji bank wyda pozytywną lub negatywną decyzję kredytową.

Jak wybrać najlepszą ofertę kredytową?

Jak wybrać najlepszą ofertę kredytową?Aby nie pogubić się w gąszczu ofert banków, warto skorzystać z jednego z wielu dostępnych w internecie kalkulatorów kredytowych. Stanowią one spore ułatwienie. Nie jesteśmy zmuszeni do sprawdzania oferty każdego banku osobno. Wszystkie znajdują się w jednym miejscu. Wystarczy wpisać kwotę oczekiwanego kredytu oraz okres w którym zamierzamy go spłacić. Kalkulator w ciągu kilku sekund wyliczy szacowaną wysokość raty we wszystkich bankach i posegreguje je w kolejności od najtańszej do najdroższej.

Wysokość rat jest oczywiście szacunkowa. Nie możemy się na niej opierać w 100%. Dokładne wyliczenie otrzymamy już na stronie banku podczas wypełniania wniosku kredytowego. Jednakże różnice pomiędzy wyliczeniami z kalkulatora a tymi wykonanymi przez bank nie będą się dużo różniły.

Pierwsza pożyczka za darmo – Promocje firm pożyczkowych

Dzięki ogromnej konkurencji na rynku pożyczkowym możemy skorzystać z atrakcyjnych promocji na darmową pożyczkę. Jeśli pierwszy raz zarejestrujemy się w danej firmie i pożyczymy niewielką ilość pieniędzy na miesiąc lub dwa, to spłacając ją w całości w umówionym terminie nie będziemy musieli ponosić żadnych dodatkowych kosztów. Pożyczając 1000 zł będziemy musieli oddać dokładnie tyle samo. Musimy jednak ostrożnie korzystać z tego typu promocji ponieważ nawet jednodniowa zwłoka ze spłatą pożyczki może oznaczać naliczenie sporych odsetek oraz opłat, które uczynią pożyczkę nieopłacalną.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here