mini kredyt

Zaskoczył Cię niespodziewany wydatek a nie posiadasz aktualnie na koncie żadnych oszczędności? Jest na to rozwiązanie! Aby uniknąć utraty płynności finansowej z pomocą przychodzi mini kredyt! Do jego uzyskania nie będą potrzebne skomplikowane formalności. Otrzymamy go nawet wykazując niewielkie dochody oraz posiadając niezbyt ciekawą historię kredytową w BIK. A w znalezieniu tego najkorzystniejszego pomoże nam mnóstwo kalkulatorów i porównywarek kredytowych.

Dla kogo jest mini kredyt?

Dla kogo jest mini kredyt?Mini kredyt przeznaczony jestdla wszystkich, którzy zostali sakoczeni niespodzewanym wydatkiem. Może to być nagłąchoroba, potrzeba naprawy samochodu czy wymioany komputera lub telewizora. Wprzypadku gdy nie posiadamy żadnych oszczędności taki wydatek może stanowić nie lada problem, tymbardziej jeśli ledwo dopinamy miesięczny budżet. Mini kredyt pozwala nam na zachowanie płynności finansowej i nabrak restrykcyjnego oszczędzania aby opłącić niespodziewany wydatek. Taki kredyt może zaciągnać właściwie każdy kto posiada dowód osobisty, dostęp do internetu oraz wykazuja jakiejolwiek dochody.

Pożyczka od rodziny?

Zanim jednak zdecydujemy się na pożyczkę w banku lub firmie pożyczkowej warto popytać wśród znajomych lub rodziny, czy ktoś nie mógłby nam pożyczyć danej kwoty. Jest to o wiele lepsza opcja, ponieważ rodzinie i znajomym nie będziemy musieli płacić odsetek co w przypadku banku jest na porządku dziennym i jak najbardziej normalne. Nieterminowa spłata raty kredytowej może nam również nieco skomplikować przyszłe zaciąganie kredytów poprzez negatywny wpis w bazie danych Biura Informacji Kredytowej. Może to mieć wpływ na decyzję kredytową banku, kiedy w przyszłości będziemy chcieli na przykład wziąć kredyt na zakup mieszkania. Nie warto więc ryzykować utratę reputacji kredytowej dla jednego mini kredytu.

Kredyt w banku

Kredyt w bankuJeśli już zdecydujemy się na zaciągnięcie kredytu w banku to warto abyśmy skorzystali z jednej z wielu dostępnych w internecie porównywarek kredytowych. Dzięki temu unikniemy żmudnego przeczesywania stron internetowych banków w poszukiwaniu najlepszej oferty. Porównywarka kredytowa wszystkie je posiada w swojej bazie i na podstawie tego jaką kwotę potrzebujemy przedstawi nam najlepsze oferty gdzie RRSO wyniesie nas niecałe 10% w skali roku. Wystarczy tylko, że w formularzu podamy kwotę którą chcemy otrzymać oraz wskażemy w ilu miesięcznych ratach zamierzamy ją spłacić. Otrzymamy czytelne wyniki w kolejności od najniższej do najwyższej raty.

Aby jednak otrzymać kredyt w banku, nawet minimalny, będziemy musieli wskazać w jakiej wysokości i z jakiego źródła czerpiemy dochody. Zostaniemy również sprawdzeni w bazie BIK pod kątem przeszłych zobowiązań finansowych. Jeśli opóźnialiśmy się kiedyś ze spłatą kredytu możemy raczej zapomnieć o pozytywnej decyzji kredytowej. W takim przypadku powinniśmy się zainteresować ofertą parabanków.

Szybka pożyczka internetowa

Firmy pożyczkowe chętnie udzielą nam niewielkiej pożyczki, nawet jeśli posiadamy negatywne wpisy w bazie BIK. Nie będziemy również musieli udowadniać skąd czerpiemy dochody. Wystarczy, że posiadamy dowód osobisty oraz konto bankowe i zadeklarujemy, że spłacimy pożyczkę w całości. Co więcej, jeśli kwota pożyczki jest niewielka i nie korzystaliśmy wcześniej z oferty danej firmy to możemy liczyć na darmową pożyczkę. Jeśli spłacimy całość w okresie jednego lub dwóch miesięcy to nie będziemy musieli ponosić żadnych dodatkowych opłat. Oferta ta jest lepsza niż oferta banków. Jedynym minusem jest to, że pożyczkę taką będziemy musieli spłacić dość szybko i w jednej całościowej racie.

Pamiętajmy o spłacie w terminie

Terminowa spłata takich zobowiązań jest bardzo ważna. Bo o ile pierwsza pożyczka jest faktycznie darmowa to jeśli ze spłatą spóźnimy się chociaż jeden dzień zostaną nam doliczone wysokie opłaty i odsetki, które sprawią, że pożyczka nie będzie już w ogóle opłacalna. Nie warto jest czekać na ostatnią chwile i całość zobowiązania spłacić nawet kilak dni przed upłynięciem terminu aby być w 100% pewnym tego, że nie zapłacimy żadnych odsetek ani prowizji.

Oferta dla stałych klientów

Poza tym spłacając pierwszą i każdą kolejną pożyczkę w terminie stajemy się dla banków i firm pożyczkowych zaufanym klientem. Dzięki temu budujemy naszą pozytywną historię kredytową i w przyszłości banki będą mogły nam zaoferować lepsze warunki kredytowania polegające na niższym oprocentowaniu, uproszczonej procedurze otrzymania kredytu czy też zrezygnowania z pobierania prowizji. Budowanie pozytywnej historii kredytowej jest również bardzo ważne, jeśli w przyszłości zamierzamy wziąć kredyt na przykład na zakup mieszkania. Pozytywna historia w BIK jest wtedy bardzo przydatna, a najlepiej jest ją budować na drobnych, spłacanych w terminie kredytach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here