Najlepsze konto walutowe

Oferta banków jest bardzo szeroka. Oferują one konta różnego typu. Najpopularniejszy rachunek to konto rozliczeniowo-oszczędnościowe. Może nam służyć do bieżących rozliczeń, a także do gromadzenia na nim środków. Powoli banki jednak odchodzą od oprocentowywania ich, wymuszając na nas poszukiwanie innych rozwiązań. Prowadzenie rachunku może odbywać się w polskiej walucie oraz zagranicznej. Konta walutowe najczęściej otwierane są w euro, dolarach, funtach szterlingach lub frankach szwajcarskich. Chcąc otworzyć takie najlepsze konto walutowe, należy udać się do najbliższej placówki banku i wypełnić wspólnie z pracownikiem stosowne dokumenty. Taka czynność nie wiąże się przeważnie z żadnymi dodatkowymi obowiązkami.

Oferta banków – Najlepsze konto walutowe

Wiedzmy jednak, że oferta banków różni się od siebie. Chcąc wybrać jak najlepiej dla siebie należy sprawdzić co oferują te instytucję i porównać ofertę. Mając dostęp do internetu jest to stosunkowo proste zajęcie. Dodatkowo, w momencie podjęcia decyzji bez trudu założymy wybrany produkt przez bankowość internetową. W wielu przypadkach po podjęciu takiego kroku nie musimy czekać już na umowę, którą dostarczał kiedyś kurier. Wszystko co niezbędne mamy pod ręką na swoim profilu. Gdy jednak powyższe rozwiązanie nas nie usatysfakcjonuje, kolejnym wariantem otwarcia konta jest kontakt z infolinią wybranego banku.

Najlepsze konto walutowe to takie konto, które pozwoli utrzymać zgromadzone środki w walucie w banku. Spokojnie możemy poczekać na kurs, który nas zadowoli. Z konta walutowego spłacimy ratę kredytu hipotecznego. Rachunek walutowy przyda się podczas podróży zagranicznej, zakupów w internecie czy po prostu posłuży jako konto, na które pracodawca przeleje wynagrodzenie.
Wybierając to najwłaściwsze konto zauważymy, iż pakiet towarzyszących mu usług jest praktycznie identyczny jak w przypadku konta prowadzonego w złotych. Wpłacimy oraz wypłacimy na nie walutę, wykonamy przelew krajowy i zagraniczny, założymy lokatę lokatę walutową oraz zamówimy do konta kartę płatniczą.

Opłaty i prowizje w koncie walutowym

Jeżeli chodzi o opłaty większość kont walutowych jest bezpłatna i nieoprocentowana. Mogą się one różnić między sobą podczas codziennego korzystania. Prowizję wystąpią na przykład w przypadku przelewów, w momencie wydania i korzystania z karty dodatkowej, czy przy wpływie środków. Czasami występuje obowiązek posiadania konta w złotych w tym samym banku. Bez niego nie staniemy się posiadaczem konta walutowego.

Przytrzymując kwoty w walucie na koncie walutowym powinniśmy zwrócić uwagę na oprocentowanie rachunku. Każdemu zależy na tym, aby nie tracić pieniędzy. Ważne jest, aby nie pojawiły się w późniejszym czasie opłaty za prowadzenie tego rachunku. Rozważyć możemy opcję otwarcia konta oszczędnościowego w walucie lub lokaty.

Niektóre banki w momencie otwarcia konta walutowego wymagają wpłaty minimalnej kwoty w danej walucie.
Podsumowując, aby wybrać najlepsze konto walutowe przeanalizujmy tabelę opłat i prowizji. Nie wstydźmy się pytać. W momencie wątpliwości dopytajmy doradcę lub konsultanta w infolinii. Przed finalnym otwarciem konta powinniśmy mieć pewność, że naprawdę go potrzebujemy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here