Najtańsze konto bankowe

Już od dawna nie chowamy pieniędzy we wszystkich możliwych zakamarkach w domu. I chociaż co prawda zdarzają się starsi ludzie, którym dalej trudno jest zaufać bankom i mówią, że wolą mieć pieniądze przy sobie i nawet najtańsze konto bankowe ich nie przekonuje. Pieniądze w domu to pewnego rodzaju niebezpieczeństwo. Wystarczy pożar, zalanie mieszkania a możemy zostać bez całych naszych oszczędności. Nie mówiąc już o włamaniach do mieszkań, w których to takie pieniądze zawsze są najłatwiejszym łupem. Są przecież dużo łatwiejsze do wyniesienia niż wszelkiego rodzaju droższe obrazy, dzieła sztuki, komputery, telewizory czy inne wartościowe przedmioty. Niezaprzeczalnie warto jest mieć konto bankowe, które posiada większość ludzi na naszym globie. Jak jednak znaleźć najtańsze konto bankowe?

Oferta banków

Bank jest instytucją, która oprócz przechowywania naszych pieniędzy oferuję nam wiele funkcjonalności ułatwiających życie. Poprzez posiadanie karty bankowej, czy to kredytowej czy debetowej nie musimy się martwić o to, żeby zawsze mieć ze sobą dostateczną ilość pieniędzy. Karty to także znaczna oszczędność miejsca jeżeli mówimy o przenoszeniu dużych kwot pieniędzy. Pieniądze papierowe, nie wspominając już o bilonie, zajmują masę miejsca.
Możemy z jego pomocą pomnożyć środki, np. poprzez inwestowanie w fundusze czy też lokaty. Te pierwsze są bardziej ryzykowne przez co mniej wybierane, ale oferują znacznie większy procent zysku. Cały czas jednak wszelkiego rodzaju konta oszczędnościowe czy też lokacyjne cieszą się dużą popularnością.

Tak same popularne ostatnio są wszelkiego rodzaju pożyczki i kredyty. Mamy wiele możliwości do wyboru. Kredyty na samochód, na drobne wydatki, na mieszkanie, na wakacje, można tak wymieniać w nieskończoność. Jednak przy wybieraniu odpowiedniego banku dla wzięcia kredytu lub pożyczki, musimy mieć pewność, że jest to pewna i zaufana instytucja, która nie zbankrutuje podczas okresu naszego kredytowania. Musimy dowiedzieć się czy instytucja nie jest tak zwanym parabankiem, w których to kredyt dostać jest bardzo łatwo poprzez brak dokładnego sprawdzania zdolności kredytowych, jednak w zamian oferujących nam oprocentowanie przez które raty są czasem kilkudziesięciokrotnie wyższe niż kwota kredytu jaki spłacamy. Nie trzeba wspominać jak ważne jest w takich wypadkach dokładne czytanie umów.

Najtańsze Konto Bankowe

Jednak podstawowym przedmiotem sprzedaży jaki oferuje nam bank jest konto bankowe. Mamy możliwość wyboru wielu banków, a w każdym konta się trochę różnią. Jakimi jednak cechami powinno się charakteryzować najlepsze, a przede wszystkim najtańsze konto bankowe?
Cóż, wiele zależy od tego kim jesteśmy. Dla osób młodych do 26 roku życia często oferowane są konta bez opłat za prowadzenie czy też opłat za posiadanie karty kredytowej. W innych bankach darmowe prowadzenie konta jest uzależnione od tego jakimi środkami obracamy w ciągu miesiąca na naszym rachunku. Jeśli np. dokonamy przelewów na sumę wymienioną w umowie, konto które domyślnie jest płatne, stanie się darmowe.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

PODZIEL SIĘ
Następny artykułZakładanie konta w banku

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here