O czym należy pamiętać wybierając biuro księgowe?

Dobre biuro księgowe to prawdziwy skarb dla każdego przedsiębiorcy. Pomaga sprawnie prowadzić firmę, prawidłowo się rozliczać, a także rozsądnie inwestować. Zanim wybierzemy konkretne biuro księgowe powinniśmy przyjrzeć się kilku ofertom biur rachunkowych. Dokładne zweryfikowanie poszczególnych ofert biur księgowych umożliwi nam podjęcie roztropnej i opłacalnej decyzji.

Najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie ze sprawdzonych i długo działających na rynku biur rachunkowych. Jeżeli biura od wielu lat funkcjonują na rynku i stale rozwijają swoje usługi, to z pewnością profesjonalnie i należycie obsługują klientów. Zapewniają im fachową pomoc w obszarze doradztwa podatkowego, zajmują się precyzyjnymi rozliczaniem należności podatkowych, fachowym obliczaniem zaliczek, a także odpowiednim przygotowywaniem deklaracji PIT, CIT i VAT. Ponadto mogą wykonywać wiele dodatkowych usług specjalnie na życzenie klienta np. reprezentacja w urzędach.

Jakie pytania należy zadać przyszłej księgowej?

Limit faktur

Wybierając biuro księgowe powinniśmy dowiedzieć się, jaki jest obowiązujący limit faktur. Niektóre biura rachunkowe nie biorą pod uwagę ilości faktur, inne zaś według nich ustalają swoje cenniki. Dzięki tej wiedzy będziemy mogli rozsądnie zdecydować się na księgową, która spełni nasze wymagania w korzystnej dla nas cenie.

Miesięczny limit faktur kosztowych

Podobnie, jak przy fakturach wystawianych przez nas samych powinniśmy przemyśleć ilość możliwych comiesięcznych faktur kosztowych. Następnie pod kątem prawdopodobnej ilości faktur kosztowych wybrać właściwy pakiet w biurze księgowym.

Koszt księgowania nadprogramowych faktur

Warto dowiedzieć się również, ile będzie kosztowało księgowanie nadprogramowych faktur. Dzięki tym informacjom będziesz wiedzieć, jaka kwota może zostać doliczona do Twojej faktury za obsługę księgową.

Przechowywanie oryginalnych dokumentów

Renomowane biura księgowe oferują przechowywanie oryginalnych dokumentów dla każdego klienta. Biorą odpowiedzialność za prowadzenie i archiwizowanie Księgi Przychodów i Rozchodów (KPiR), a także za udostępnianie księgi na wypadek kontroli z Urzędu Skarbowego.

Sposób dostarczania faktur

Wybierając biuro księgowe powinniśmy omówić sposób doręczania faktur. Jeżeli posiadamy same elektroniczne faktury, to najlepszym wyjściem będzie ich przesłanie za pomocą poczty elektronicznej lub innych systemów online.

Sposób kontaktowania

Większość przedsiębiorców wybiera biura rachunkowe działające w mieście, w którym obecnie prowadzi swoją firmę. Chociaż zdarzają się przypadki, w których przedsiębiorca korzysta z biura księgowego mieszczącego się kilkanaście, a nawet kilkaset kilometrów od firmy. W tym przypadku kontakt pomiędzy przedsiębiorcą, a księgową jest utrudniony. Dlatego najlepiej na początku ustalić sposoby komunikowania, które będą pasowały dla obu stron.

Biuro księgowe w Poznaniu – obsługa na najwyższym poziomie

Biuro księgowe w Poznaniu jest obecnie zachwalane przez licznych przedsiębiorców. Zatrudnia fachowych doradców podatkowych i doświadczonych księgowych, którzy nastawieni na rozwój i samokształcenie. Biuro księgowe w Poznaniu spełnia najskrytsze oczekiwania klientów, ponieważ dysponuje niezawodnym sprzętem, oprogramowaniem oraz wykształconą załogą.

Jeżeli poszukujesz dobrego biura rachunkowego, które zapewni Twojej firmie właściwą opiekę oraz prawidłowo zajmie się sprawami księgowymi, powinieneś sprawdzić biuro księgowe w Poznaniu. Więcej szczegółowych informacji odniesie jego funkcjonowania można dowiedzieć się na bilans Poznań.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here