W internecie znajdziesz mnóstwo ofert pożyczek od firm pożyczkowych, parabanków i banków. Jak się w tym wszystkim połapać i wybrać odpowiednią dla siebie pożyczkę? Porównanie pożyczek nie jest wcale sprawę prostą. Musimy bowiem przeanalizować wiele parametrów finansowych, a przecież nie jesteśmy specjalistami od kredytów i pożyczek. Oczywiście można korzystać z porównywarek kredytowych, które analizują aktualne oferty banków i przedstawiają nam najkorzystniejsze rozwiązania. Decyzję jednak i tak musicie podjąć sami. Na którą pożyczkę się zdecydować? Jakiej wysokości ratę jesteśmy w stanie udźwignąć? Na jak długo chcemy zaciągnąć zobowiązanie finansowe? To oczywiście bardzo trudne decyzje. Do analizy poszczególnych ofert pożyczkowych należy podejść z wielką wnikliwością. Trzeba dokładnie czytać regulaminy i treść umowy. Dzięki takiemu podejście uda nam się z pewnością wybrać najlepszą pożyczkę na rynku. Chcesz wiedzieć jak tego dokonać? Przeczytaj niniejszy artykuł.

Porównanie pożyczek?

W jaki wybrać najkorzystniejszą pożyczkę spośród mnóstwa ofert jakie można znaleźć w internecie? Porównanie pożyczek można oczywiście wykonać samodzielnie. Analizowanie jednak dużej ilości parametrów, bez znajomości tej dziedziny finansów może być jednak zadaniem karkołomnym. Sprawę znacznie upraszczają porównywarki pożyczkowe. Twoim zadaniem jest określenie kwoty jaką potrzebujesz pożyczyć oraz okresu spłaty. Porównywarka przeanalizuje aktualne oferty banków i zaproponuje ci najkorzystniejsze rozwiązania. Dzięki temu masz już za sobą wstępny etap selekcji. Aby wybrać najkorzystniejszą ofertę musisz jednak wiedzieć na jakie parametry należy zwrócić szczególną uwagę.

Jak wybrać najlepszą pożyczkę?

porównanie pożyczekAby wybrać najkorzystniejszą dla mas ofertę pożyczki, musimy przeanalizować kilka parametrów. Jeśli jesteśmy zdecydowani na pożyczenie konkretnej kwoty musimy najpierw wyselekcjonować banki i parabanki, które dają możliwość zaciągnięcie pożyczki w pożądanej przez nas wysokości. Banki w swoich ofertach zazwyczaj określają maksymalną kwotę jaką mogą pożyczyć w ramach danego produktu finansowego. W następnej kolejności należy sprawdzić jaki najdłuższy okres kredytowania umożliwiają wyselekcjonowane przez ciebie banki. Czy ich oferta pokrywa się z twoimi oczekiwaniami? Na tym etapie odrzucasz oczywiście te oferty, które nie umożliwiają ci spłaty pożyczki przez preferowany przez ciebie okres.

Po takiej selekcji zostało ci z pewnością kilka ofert, które teraz będziesz analizował szczegółowo. W pierwszej kolejności zwrócić na parametr RRSO czyli Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. Pokazuje ona łączny koszt pożyczki wyrażony procentowo w stosunku do kwoty zadłużenia. RRSO obejmuje nie tylko oprocentowanie pożyczki, ale również prowizję, marżę, czy też opłatę przygotowawczą. Wskaźnik ten jest oczywiście bardziej miarodajny niż samo oprocentowanie. Wskazuje bowiem na całkowity koszt jaki poniesiemy przy zaciąganiu pożyczki.

Gdzie wziąć pożyczkę?

porównanie pożyczekOczywiście najbezpieczniej jest pożyczać w banku. Jednak nie każdy zostanie pozytywnie zweryfikowany przez bank. Osoby z nieciekawą historią w BIK w zasadzie nie mogą liczyć na jakikolwiek kredyt czy też pożyczkę w banku. Co w takiej sytuacji mogą zrobić? Warto wówczas sprawdzić oferty parabanków i firm pożyczkowych. Panuje powszechna opinia, że pożyczanie w parabankach jest drogie i niebezpieczne. Jeśli jednak dokładnie czytasz umowy, wiesz co podpisujesz, i dotrzymujesz terminów spłat, oferta parabanku może być dla ciebie odpowiednim rozwiązaniem.

Warto skorzystać z promocji jakie oferuje chyba każdy parabank – pierwszej darmowej pożyczki dla nowych klientów. To zazwyczaj drobne pożyczki z okresem spłaty od 30 do 60 dni. Jeśli dochowamy terminu spłaty pożyczka będzie dla nas całkowicie darmowa. Będziemy musieli spłacić dokładnie taką samą kwotę jaką pożyczyliśmy. Kwestia terminowości spłat jest tutaj kluczowa. W wypadku gdy spóźnimy się z zapłatą możemy zostać obarczeni dodatkowymi kosztami.

Pożyczki bez BIK

Ważne są również wymagania jakie firmy pożyczkowe stawiają przed swoimi potencjalnymi klientami. Jeśli jesteś osobą zadłużoną i masz kiepską historię w BIK, od razu powinieneś odrzucić oferty banków. Tutaj raczej nie będziesz miał szansy na pożyczkę. Pozostają ci banki, które nie analizują historii pożyczkobiorców w BIK. Wbrew pozorom takich ofert znajdziesz całkiem sporo. Parabanki i firmy pożyczkowe zamieszczają w swojej ofercie informację o tym, że nie sprawdzają swoich klientów w bazie BIK. Ograniczają się wówczas do analizy KRD, BIG, czy też ERIF. To szansa dla osób najbardziej zadłużonych, które nie mają szansy na uzyskanie pożyczki w banku. Choć parabanki nie zawsze skore sa do pożyczenia całkowitej wnioskowanej kwoty. Często na postawie analizy zdolności kredytowej przedstawiają własną ofertę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here