Pożyczka online bez BIK na raty to idealne rozwiązanie dla osób zadłużonych, które nie mają szansy na uzyskanie kredytu w banku. Tego rodzaju ofertę można znaleźć w niektórych firmach pożyczkowych i parabankach. Procedura jej przyznania jest niezwykle prosta, a formalności ograniczone są do niezbędnego minimum. To wygodna forma pożyczania pieniędzy, bez wychodzenia z domu i w ekspresowym czasie. Spłatę zobowiązania finansowego można rozłożyć na kilka dogodnych, miesięcznych rat, które nie zrujnują domowego budżetu. O tego rodzaju pożyczkę mogą śmiało starać się osoby zadłużone, które ostatnimi czasy spóźniały się ze spłacaniem swoich zobowiązań. Parabanki i firmy pożyczkowe oferując pożyczkę bez BIK, nie analizują historii swoich potencjalnych klientów w tej właśnie bazie.

Co to jest BIK?

BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej to podmiot założy przez banki, którego zadaniem jest gromadzenie i udostępniania danych o historii kredytowej klientów banków oraz parabanków i firm pożyczkowych. Dla pożyczkodawców to bezcenna baza wiedzy. Dzięki niej mogą uzyskać szczegółowe informacje o swoich potencjalnych klientach. Analizując ich historię w BIK mogą przyjąć lub odrzucić wniosek o przyznanie pożyczki. Dlatego dla pożyczkobiorców bardzo istotne jest, aby ich historia w BIK była jak najlepsza. Jeśli na czas spłacają wszystkie swoje zobowiązania nie mają się czego obawiać. Jeśli jednak jest inaczej, fakt ten jest oczywiście odnotowany w bazie BIK.

Pożyczka online bez BIK na raty

pożyczka online bez bik na ratyJednak o ile banki rzetelnie analizują zapisy w BIK przez podjęciem decyzji o przyznaniu kredytu, to w przypadki parabanków i firm pożyczkowych nie jest to już tak oczywiste. Cześć owych instytucji pomija analizę BIK i otwarcie o tym informuje w swojej ofercie. To sygnał dla osób, które są zadłużone i w ostatnim czasie zalegały ze spłatą swoich zobowiązań. Dzięki niektórym parabankom i firmom pożyczkowym mają szanse na uzyskanie szybkiej gotówki. Pożyczka online bez BIK na raty jest niezwykle prosta do uzyskania. Formalności jakie należy spełnić, aby uzyskać wymarzone pieniądze ograniczają się w zasadzie do minimum.

W jaki sposób można uzyskać tego rodzaju pożyczkę? Przede wszystkim w pierwszej kolejności należy wypełnić i wysłać wniosek o pożyczkę. Do tego będzie ci potrzebny dowód osobisty. Wystarczy, że podasz swoje dane osobowe, określisz źródło i wysokość dochodu, a także przedstawisz swoje oczekiwania względem wnioskowanej pożyczki. Oczekiwanie na decyzję firmy pożyczkowej zajmie ci raptem kilka minut. Jeśli decyzja będzie pozytywna pieniądze błyskawicznie znajdą się na twoim koncie.

Jak wybrać najlepszą ofertę pożyczki?

Pożyczka online bez BIK na raty to idealne rozwiązanie dla osób z kiepską historią kredytową, które potrzebują szybkiej gotówki, a spłatę zobowiązania chcą rozłożyć na niewielkie raty miesięczne. Dzięki takiemu rozwiązaniu otrzymują dostęp do dodatkowych środków pieniężnych. Jak wybrać najlepszą ofertę pożyczki? Przede wszystkim najlepiej, aby taka pożyczka była możliwie jak najtańsza. Powinniśmy wziąć pod uwagę szczególnie parametr RRSO czyli Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. Parametr ten pokaże nam jaki będzie łączny koszt całej pożyczki względem pożyczonej sumy pieniędzy.

pożyczka online bez bik na ratyOczywiście koszty pożyczki to nie jedyny czynnik jaki powinniśmy brać pod uwagę. Ważne są również opinie innych klientów danej firmy pożyczkowej jakie można znaleźć w internecie. To nieocenione źródło wiedzy na temat naszego potencjalnego pożyczkodawcy. Warto poczytać co sądzą o danej firmie pożyczkowej osoby, które już skorzystały z jej oferty. Dzięki temu dowiesz się jaka jest polityka firmy wobec nierzetelnych pożyczkobiorców. Opóźnienie ze spłatą raty może się przytrafić każdemu. Dobrze jest wiec wiedzieć czego w takim wypadku możesz spodziewać się ze strony firmy pożyczkowej. Dlatego też warto uważnie przeczytać wszystkie zapisy w regulaminie oferty oraz umowie.

Gdzie dostanę pożyczkę bez BIK?

Pożyczka online bez BIK na raty oferowana jest przez część parabanków i form pożyczkowych. Zapis ten znajdziesz wprost w ofercie. Pożyczkodawcy informują bowiem o tym czy analizują historię swoich potencjalnych klientów w BIK, czy też pomijają ten krok. Wówczas zazwyczaj analizują bazę KRD, BIG, czy też ERIF. Jednak jeśli pominięta jest baza BIK, a ty masz tam kiepską historię, to masz szanse na uzyskanie szybkiej gotówki. Warto jednak pamiętać, że parabanki analizują również twoje możliwości finansowe. Co prawda nie tak wnikliwie jak ma to miejsce w przypadku banków, jeśli jednak twoje dochody są niewielkie możesz mieć problemy z uzyskaniem pożyczki w kwocie, która jest przez ciebie pożądana. Wówczas firma pożyczkowa może zaproponować pożyczkę na mniejszą sumę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here