pożyczki bankowe online

Pożyczka jest powszechną formą zdobywania dodatkowych środków pieniężnych. Wydawałoby się, że najbardziej rozsądnym byłoby wydawania pieniędzy, które już zarobiliśmy. Jednak kultura konsumpcjonizmu niewiele ma wspólnego z racjonalnym działaniem. Dlatego bardzo powszechne są takie postawy, kiedy pożyczamy pieniądze, aby zaspokoić nasze potrzeby. Jesteśmy niecierpliwi i chcemy korzystać z dóbr „tu i teraz” bez żmudnego procesu oszczędzania. Pożyczki bankowe online to szansa na szybką gotówkę, która pozwoli nam na realizację zamierzonych celów. Pozyskane pieniądze możemy wydać na co tylko chcemy. Bank nie będzie ingerował w tę kwestię. Jeśli chodzi o wymagania jakie przedłoży ci bank, to sytuacja będzie bardzo podobna jak w przypadku kredytów. Podobne będą również formalności jakich trzeba będzie dopilnować. Jednak dzięki temu, ze cały proces wnioskowania o pożyczkę odbywa się drogą internetową, pieniądze w bardzo krótkim czasie mogą wylądować na twoim koncie.

Pożyczka w banku

pożyczki bankowe onlineCzym charakteryzuje się pożyczka? Na jakiej podstawie banki udzielają pożyczek swoim klientom? Przede wszystkim należy wspomnieć, że zasady na jakiej można zawrzeć umowę pożyczki regulują przepisy Kodeksu Cywilnego. Pożyczka może być udzielana nie tylko przez banki, ale również przez SKOK-i, osoby fizyczne i prawne, czy też przez podmioty gospodarcze. Koniecznym warunkiem jest, aby pożyczkodawca był właścicielem pieniędzy, które zamierza pożyczyć. Nie jest istotny cel na jaki zamierzasz pożyczyć pieniądze. Pożyczkodawca nie może od ciebie wymagać określenia powodu zaciągnięcia pożyczki.

Pożyczki bankowe różnią się jednak znacznie o tych, które można zaciągnąć choćby u osoby fizycznej, czy też prywatnej. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że banki objęte są kontrolą Komisji Nadzoru Finansowego. Co to oznacza? KNF nakłada na kontrolowane przez siebie podmioty normy ostrożnościowe w formie rekomendacji. I banki mają obowiązek się do tych rekomendacji stosować. KNF w swych rekomendacjach tak samo traktuje pożyczki i kredyty. Dlatego też banki w procesie przyznawania pożyczki stosują praktycznie te same praktyki jak w przypadku kredytów.

Pożyczki bankowe online – jak je uzyskać?

Jak uzyskać pożyczki bankowe online? Zgodnie z tym co napisaliśmy wyżej, proces przyznawania pożyczki w banku jest niemalże identyczne jak w przypadku kredytów. W pierwszej kolejności należy wypełnić wniosek o pożyczkę online. Musisz podać swoje dane osobowe, a często również będzie wymagany skan dowodu osobistego oraz zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach. Na podstawie podanych przez ciebie informacji bank zbada twoją zdolność kredytową. Zapewne sprawdzi również twoją historię kredytową w BIK, BIG i KRD. Jeśli ostatnimi czasy zalegałeś ze spłatą swoich dotychczasowych zobowiązań i zostało to odnotowane w bazie BIK, to raczej nie masz szans na uzyskanie pożyczki w banku. Wówczas możesz starać się o pożyczkę w parabankach i firmach pożyczkowych, ale o tym przeczytasz w innych artykułach.

Jeśli jesteś przedsiębiorcą i chcesz uzyskać pożyczkę będziesz musiał okazać róneiz zaświadczenie o niezaleganiu z płatnościami w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych i Urzędzie Skarbowym. Bank zażada również od ciebie okazania rozliczenia z PIT za poprzedni rok. W przypadku emerytów i rencistów, będą oni musieli przedstawić dokument, na podstawie którego mają przyznane świadczenia, a także odcinek ostatniego przelewu.

Jakie są koszty pożyczki?

pożyczki bankowe onlinePożyczanie pieniędzy w banku kosztuje. Na koszty pożyczki składają się: oprocentowanie, prowizja, marża, ubezpieczenia, czy też opłata przygotowawcza. Bank zwykle podaje oprocentowanie pożyczki w skali rocznej. Oprocentowanie nie może być wyższe niż czterokrotność stopy lombardowej ustalanej przez Narodowy Bank Polski. Bank pobierze również prowizję od przyznania pożyczki. Czasami może to być spora kwota, która doliczana jest do sumy pożyczki. Ubezpieczenie co prawda jest dobrowolne, ale banki często kuszą mniejszym oprocentowaniem, jeśli zdecydujemy się ubezpieczyć pożyczkę. Musimy wówczas dobrze policzyć, czy to nam się faktycznie będzie opłacało. Składka na ubezpieczenie może być bowiem na tyle dużą, że zniweluje korzyści z mniejszego oprocentowania.

Jak sprawdzić wszystkie koszty pożyczki? Wystarczy, ze zerkniemy na parametr RRSO. To Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. Pokazuje nam jaki jest stosunek całkowitych kosztów do sumy pożyczki. Dzięki temu już na pierwszy rzut oka możemy stwierdzić, która pożyczka jest tańsza, czyli dla nas korzystniejsza. Jest to o tyle miarodajne narzędzie, że banki w sposób ujednolicony wyliczają RRSO. Zawsze również można zamówić na czacie rozmowę z konsulatem banku i wypytać go o szczegóły kosztów pożyczki. Warto wyjaśnić wszelkie niezrozumiałe kwestie jeszcze przez podpisaniem umowy pożyczkowej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here