Pożyczki gotówkowe przez internet to najprostszy i najszybszy sposób na pozyskanie środków pieniężnych na dowolny cel. Nie tylko firmy pożyczkowe, ale również banki oferują możliwość zaciągnięcia kredytu online, bez wychodzenia z domu. Oczywiście w przypadku banków procedura przyznania kredytu jest bardziej skomplikowana niż w przypadku parabanku, jednak również nie zajmuje dużo czasu. Potencjalny kredytobiorca nie musi udawać się do placówki banku. Często nawet nie trzeba być klientem danego banku, aby otrzymać w nim pożyczkę. Zarówno w firmach pożyczkowych, jak i w bankach proces przyznawania pożyczki do pewnego stopnia jest zbliżony. Różnice kryją się w detalach. Oczywiście należy być osobą pełnoletnią i posiadać dowód osobisty. W niniejszym artykule dowiesz się jak szybko i bezproblemowo uzyskać pożyczkę w internecie. Zapraszamy do lektury.

Pożyczki gotówkowe przez internet

Najłatwiej o pożyczki gotówkowe przez internet jest firmach pożyczkowych. Procedura przyznania pożyczki jest w tym wypadku maksymalnie uproszczona. Cały proces – od wysłania wniosku do przelewu pieniędzy na konto pożyczkobiorcy – trwa zazwyczaj kilkanaście minut. Jakie kroki należy poczynić, aby uzyskać tego rodzaju pożyczkę? Przede wszystkim należy znaleźć najlepszą ofertę na rynku. W sieci znajdziesz kilka rzetelnych stron internetowych, gdzie porównywane są oferty parabanków. W przypadku gdy po raz pierwszy korzystasz z oferty danej firmy, zazwyczaj możesz liczyć na pożyczkę darmową. Wówczas nie płacisz ani prowizji, ani odsetek. Warunkiem jest spłata całości zobowiązania w terminie, zazwyczaj 30 lub 60-dniowym.

pożyczki gotówkowe przez internetJeśli zdecydujesz się na pożyczkę ratalną wówczas musisz liczyć się z prowizją i odsetkami. Aby wybrać najlepszą ofertę musisz zwrócić uwagę na parametr RRSO. To Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, która pokazuje jaki jest koszt kredytu. Zawiera w sobie zarówno oprocentowanie kredytu, a także prowizję i opłaty przygotowawcze. Musisz wziąć również pod uwagę politykę parabanku wobec nierzetelnych pożyczkobiorców. Musisz dokładnie wiedzieć jakie ruchy wykona parabank, jeśli spóźnisz się z zapłatą. Jakie koszty wiążą się z nieterminową spłatą? Czy parabank będzie dążył do polubownego załatwienia sprawy, czy też sprzeda twój dług firmie windykacyjnej? Dlatego musisz dokładnie i wnikliwie analizować treść umowy.

Jak wziąć pożyczkę przez internet?

Kiedy już znalazłeś odpowiednią ofertę możesz zająć się formalnościami. Przede wszystkim w pierwszej kolejności musisz wypełnić i wysłać wniosek o pożyczkę. Na tym etapie musisz podać swoje dane osobowe – PESEL, serię i numer dowodu osobistego i adres zamieszkania. W dalszej kolejności będziesz musiał podać źródło i wysokość swoich dochodów. W zasadzie to wszystko – możesz wysyłać wniosek do firmy pożyczkowej. Wniosek zostanie poddany analizie i po krótkim czasie otrzymasz informację, czy twój wniosek został przyjęty czy też odrzucony. Aby domknąć procedurę musisz jeszcze wysłać przelew weryfikacyjny ze swojego konta na konto firmy pożyczkowej w wysokości 1 grosza. Jeśli decyzja o przyznaniu pożyczki jest pozytywna, po kilku minutach możesz spodziewać się pieniędzy na swoim koncie.

Pożyczki przez internet dla zadłużonych

W parabankach na pożyczkę przez internet mogą również liczyć osoby zadłużone, które posiadają nieciekawą historię w BIK. Takie osoby są oczywiście z kwitkiem odprawiane przez banki. Nie mają tutaj szans na dodatkowy kredyt, czy też pożyczkę. Sytuacja wygląda inaczej w przypadku firm pożyczkowych. Niektóre z nich w ogóle nie analizują sytuacji swoich potencjalnych klientów w BIK. To szansa dla zadłużonych na dodatkową gotówkę.

Pożyczka online w banku

pożyczki gotówkowe przez internetPożyczki gotówkowe przez internet są również możliwe w bankach. Zwłaszcza jeśli jesteś klientem danego banku, procedura uzyskania pożyczki online powinna być maksymalnie uproszczona. Co nie oznacza, że nie posiadając konta w danym banku jesteśmy odcięci od jego oferty kredytowej. W tym wypadku proces przyznania pożyczki może być jednak dłuższy. W porównaniu z procedurą w parabankach, banki większą uwagę przykładają do analizy zdolności kredytowej swoich potencjalnych klientów.

Jeśli masz kiepską historię w BIK, to pożyczce w banku w zasadzie możesz zapomnieć. Dodatkowo oprócz podania danych osobowych, bank może wymagać także przesłania skanu dowodu osobistego i zaświadczenia o zarobkach. To może znacznie wydłużyć proces przyznania pożyczki. W tym jednak wypadku możesz liczyć na mniejsze oprocentowanie niż w przypadku firm pożyczkowych. Znacznie łagodniejsza jest również polityka banków wobec nierzetelnych pożyczkobiorców. Zazwyczaj przy spóźnieniach z zapłatą możesz liczyć na monity i ponaglenia i minimalne odsetki. Banki często idą też na rękę klientom oferując restrukturyzację kredytów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here