Redeployment i outplacement grupowy - na czym polegają?

Przemysł, gospodarka i biznes podlegają nieustannym zmianom, które w efekcie prowadzą do rozwoju, jednak nie zawsze oznacza to taką samą politykę firmy. Nierzadko wprowadzane modernizacje wymagają zmian pracowników albo ograniczenia liczebności niektórych działów w firmie. Z tego powodu stosuje się redeployment i outplacement grupowy. Co oznaczają te pojęcia? Jakie są korzyści z ich stosowania?

Znaczenie – redeployment

Redeployment to nic innego jak program, który umożliwia zmianę stanowiska pracownika w obrębie danej firmy. Oznacza to, że nie traci on pracy, tylko zaczyna pracować w innym sektorze czy dziale. Redeployment ma sens wszędzie tam, gdzie lojalni pracownicy od wielu lat są zatrudnieni w jednym miejscu. Swoim doświadczeniem mogą bardzo dużo zdziałać w obrębie danej organizacji, jednak zmiany zachodzące w przedsiębiorstwie zmuszają do przekwalifikowania go na inne miejsce zatrudnienia. Oczywiście, zaproponowane warunki mogą, ale wcale nie muszą odpowiadać pracownikowi – ma on pełny wpływ na to, czy odejdzie, czy pozostanie w firmie. Firma z kolei zyskuje duże oszczędności nie tylko finansowe, ale również pod względem czasochłonnego procesu rekrutacji ewentualnych nowych pracowników. Zyskuje także pewność, że utalentowani, doświadczeni pracownicy pozostaną w firmie. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie https://www.lhhpolska.pl/pl/restrukturyzacja-i-outplacement/redeployment.

Outplacement grupowy

Outplacement grupowy wiąże się nierozerwalnie ze zmianami, restrukturyzacją oraz rozwojem firm albo likwidacją firmy lub jej oddziału. Dotyczy to zatem redukcji miejsc pracy, a pracodawca ma obowiązek zająć się tymi pracownikami. Zazwyczaj outplacement grupowy stosuje się do grup pracowników, które przez dłuższy okres pracowały w jednej firmie i nie miały zamiaru zmieniać pracy. Takie osoby bardzo często czują się zagubione na rynku pracy. Nie wiedzą jak szukać nowego etatu, a bardzo często nie posiadają wystarczających oszczędności, żeby przed kilka miesięcy pozostawać bez dochodów. Outplacement grupowy jest realnym wsparciem i dla pracownika, i dla firmy. Więcej informacji pod adresem https://www.lhhpolska.pl/pl/restrukturyzacja-i-outplacement/outplacement-grupowy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here