Innowacyjne podejścia do faktoringu

Faktoring stanowi coś więcej niż tylko standardową usługę finansową dla przedsiębiorców. Powinniśmy postrzegać to rozwiązanie jako wygodny sposób pozyskiwania środków na finansowanie prowadzonej działalności, ale także zabezpieczenie przed ryzykiem w postaci braku zapłaty ze strony kontrahentów (kontrahenci mogą być nierzetelni lub po prostu postawieni w trudnej sytuacji finansowej).

W dzisiejszym biznesie, o którym można powiedzieć wiele, a na pewno to, że jest on dynamiczny, korzystanie z faktoringu może być kluczowe dla przedsiębiorstw, które dążą do efektywnego zarządzania płynnością finansową (nie jest tajemnicą, że dąży do tego właściwie każde przedsiębiorstwo). W związku z tym nasz wniosek jest bardzo prosty: warto zdecydować się na faktoring.

Faktoring. Dlaczego warto korzystać z tej formy finansowania?

Usługa finansowa w postaci faktoringu to rozwiązanie, które oferuje przedsiębiorcom łatwy dostęp do finansowania, które pochodzi z upłynnienia faktur sprzedażowych od klientów. Dzięki temu przedsiębiorca nie musi się obawiać, że niespłacone faktury spowodują u niego problemy z opłaceniem najbardziej wymagających zobowiązań, w tym na przykład z tytułu czynszu czy wynagrodzeń dla przeciwników

Faktoring to nie tylko gotówka

W 2023 roku powinniśmy zacząć traktować jako coś więcej niż tylko dopływ gotówki. Wręcz przeciwnie — w praktyce usługi faktoringowe to nowoczesne rozwiązania, które zapewniają przedsiębiorcom bardziej elastyczne i zindywidualizowane rozwiązania. Naszym zdaniem absolutnie kluczowym elementem innowacyjnego faktoringu jest indywidualne wsparcie ze strony doradców klienta. Firmy oferujące faktoring umożliwiają bowiem dostosowanie usługi między innymi pod kątem:

  • kwoty limitu,
  • zakresu usług dodatkowych,
  • sposobu podpisania umowy oraz transferu dokumentów do indywidualnych potrzeb klienta (nie powinno nas chyba dziwić, że w sobie dobrze rozwiniętych technologii coraz większym zainteresowaniem cieszy się faktoring online, dzięki któremu przedsiębiorca nie musi wychodzić z domu lub firmowego biura, by zyskać niezbędne finansowanie).

Monitoring należności, które są finansowane w ramach faktoringu, to kolejny ważny element, który pokazuje kompleksowość faktoringu. Firmy, które oferują taką formę finansowania, nie tylko wypłacają środki przedsiębiorcy, ale także — co może być równie ważne — aktywnie monitorują: terminowość spłaty faktur przez kontrahentów, ściągając tym samym z barków przedsiębiorcy (podmiot korzystający z takiego finansowania określa się mianem faktoranta) konieczność wyzwanie w postaci prowadzenia działalności windykacyjnej. To jeszcze nie wszystko, ponieważ pracownicy firm faktoringowych mogą również doradzić, jakie działania należy podjąć, by móc skutecznie zabezpieczyć transakcje (można to zrobić na przykład poprzez stosowanie odpowiednich dokumentów sprzedaży).

Faktoring to nie tylko gotówka. Podsumowanie

Jak zatem widzisz, umiejętne korzystanie z faktoringu to nie tylko dobry sposób na szybkie pozyskanie środków finansowych, ale także, co może być równie ważne, strategia wspierająca rozwój oraz stabilność przedsiębiorstwa.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here