kredyt bez prowizji

Każda osoba zadłużająca się w banku doskonale wie, że wyłączając promocyjne oferty zawsze musimy oddać bankowi sporo więcej niż pożyczyliśmy. Zazwyczaj kwota ta w ujęciu rocznym wynosi od 20 do 30% pożyczanej kwoty. Czyli przykładowo pożyczając 10000 zł na okres jednego roku oddamy bankowi około 12000 zł. Na koszt kredytu składa się kilka zmiennych, w tym prowizja za jego udzielenie. Jeśli mamy trochę samozaparcia to możemy odnaleźć w internecie oferty na kredyt bez prowizji. Jeśli dodamy do tego atrakcyjne oprocentowanie to możemy natrafić na całkiem korzystną ofertę.

Kredyt bez prowizji – Gdzie jest haczyk?

Gdyby wszystkie kredyty były dostępne bez prowizji to banki niewiele by na tym zarabiały. A zarabiać na czymś muszą. Dlatego najczęściej w przypadkach gdy kredyt pozbawiony prowizji to odpowiednio większe jest oprocentowanie, tak aby zredukować stratę. Oczywiście dostępne są również oferty promocyjne, gdzie faktycznie oprocentowanie pozostaje na niezmienionym poziomie a prowizja wynosi 0%. Warto z nich korzystać gdyż w ich przypadku roczna rzeczywista stopa oprocentowania nierzadko nie przekracza nawet 10% co sprawia, ze oferty te są bardzo korzystne.

Jak znaleźć najtańszy kredyt?

Aby znaleźć najtańszy i najbardziej korzystny dla nas kredyt gotówkowy najlepiej jest sprawdzić ofertę banku, w którym posiadamy konto osobiste. Najlepiej takie, na które co miesiąc spływa nasze wynagrodzenie. Posiadając historię wpływów nie będziemy musieli nawet dostarczać zaświadczenia o zatrudnieniu. Z uwagi na to, że jesteśmy stałym klientem danego banku, może on nam również zaproponować promocyjne warunki udzielenia kredytu.

Jak znaleźć najtańszy kredyt?Jeśli z jakichś powodów nie chcemy zaciągać kredytu w „naszym” banku lub wynagrodzenie otrzymujemy w gotówce to powinniśmy użyć porównywarki kredytowej dostępnej w internecie. Taka porównywarka zawiera w swojej bazie danych aktualne koszty udzielenia kredytów w najpopularniejszych bankach działających w Polsce. Dzięki temu podając w odpowiednim polu wysokość oczekiwanego kredytu oraz okres jego spłaty otrzymamy szacunkowe wyliczenia wysokości rat we wszystkich bankach. Jest to na prawdę spore ułatwienie, gdyż nie jesteśmy zmuszeni do sprawdzania po kolei oferty w każdym banku a następnie ich porównywania we własnym zakresie. Dzięki porównywarkom otrzymamy czytelne wyniki wyliczeń posegregowane od najtańszej do najdroższej raty. Po wybraniu najlepszej oferty pozostanie nam już tylko wypełnienie wniosku kredytowego na stronie internetowej danego banku.

Jak uzyskać kredyt w banku?

Jak uzyskać kredyt w banku?Jak uzyskać taki kredyt? Będziemy musieli niestety spełnić szereg formalności. Banki są w obecnych czasach dość ostrożne w udzielaniu nowych kredytów. Po wysłaniu wniosku na pewno zbadają naszą historię kredytowa przy użyciu Biura Informacji Kredytowej, instytucji powołanej do życia przez banki do gromadzenia i udostępniania takich informacji. Warunkiem otrzymania kredytu jest terminowa spłata wszystkich wcześniejszych zobowiązań. Ale to oczywiście nie wszystko. Kluczowa będzie nasza zdolność kredytowa. Obliczana jest ona na podstawie naszych dochodów oraz stałych miesięcznych wydatków. Również tych związanych z zobowiązaniami finansowymi takimi jak kredyty, pożyczki czy alimenty. Dopiero na podstawie tych wszystkich informacji bank będzie mógł udzielić nam pozytywnej lub negatywnej odpowiedzi na wniosek kredytowy. Jeśli decyzja będzie pozytywna w ciągu kilku godzin otrzymamy przelew gotówki na konto wskazane we wniosku. Jeśli negatywna to będziemy musieli spróbować uzyskać pożyczkę w instytucjach, które mają nieco bardziej liberalne podejście do kwestii zdolności kredytowej i historii w BIK. Mowa tu o firmach pożyczkowych, zwanych także parabankami.

Czy warto korzystać z usług parabanków?

Czy warto z nich korzystać? To zależy. Z finansowego punktu widzenia nie bardzo. Pożyczki takie są bardzo wysoko oprocentowane. RRSO sięga czasem nawet kilku tysięcy procent, co przy 10 procentach w ofercie niektórych banków brzmi nieco strasznie. Niestety, czasem jesteśmy zmuszeni do korzystania z tego typu ofert. Jeśli poświęcimy chwilę czasu to jesteśmy w stanie odnaleźć dosyć ciekawe oferty z dużo niższym oprocentowaniem. Jeśli będziemy je spłacać w terminie to wysokość ewentualnych rat nie będzie dużo większa niż w przypadku kredytu gotówkowego. Dosyć ciekawą opcją jest także promocyjna pierwsza pożyczka za 0 zł. Dotyczy ona tylko nowych klientów danej firmy i pożyczkę taką nie spłacamy w ratach lecz jednorazowo po upłynięciu krótkiego okresu czasu.Zazwyczaj jest to 30 lub 60 dni. Jeśli nie spóźnimy się ze spłatą to nie będziemy musieli ponosić żadnych dodatkowych opłat oraz płacić prowizji. Jednym minusem tego typu ofert jest wysokość pożyczki, która zazwyczaj wynosi max kilka tysięcy złotych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMini kredyt
Następny artykułKredyt 15 tys

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here