Książki motywacyjne

Wraz z biegiem czasu zmienia się wszystko – technologia, natura oraz społeczeństwo i zasady według których powinno się żyć. Niegdyś podstawą dobrego życia była uczciwa i sumienna praca. Uważano, że każdy powinien jak najbardziej skupić się na swoich obowiązkach i w tym znaleźć źródło swojego spełnienia i szczęścia. Jednakże plan ten nie do końcu można uznać za sukces. Dowodem na to jest dzisiejsze pokolenie, które wyznaje zupełnie inne wartości życiowe. Zmiana ta była na tyle gwałtowna, że stworzyła niejako przepaść pokoleniową, która powoduje, że rodzice nie do końca wiedzą jak pomóc swoim dzieciom znaleźć się w dzisiejszym świecie, który operuje według zupełnie innych zasad niż ten świat, jaki istniał w czasach ich młodości. Z tego też powodu młodsze pokolenie szuka odpowiedzi gdzie indziej. Jednym ze źródeł mądrości życiowej stały się książki motywacyjne.

Dlaczego są takie popularne?

Aktualnie dużo uwagi zwraca się na to, aby zainwestować w rozwój samego siebie. Poszerzanie swoich horyzontów, odkrywanie swoich słabych i mocnych stron, wszystko to ma na celu łatwiejsze znalezienie swojego miejsca na świecie. Rozwój osobisty wymaga jednak olbrzymiej ilości samodyscypliny. Samodyscyplina ma swoje źródło w motywacji, którą niestety nie zawsze można łatwo znaleźć. Bez motywacji nie ma siły napędowej do tego aby wprowadzić niezbędne zmiany do swojego trybu życia, które na dłuższą metę mają doprowadzić do upragnionego celu.

Z tego też powodu rozpoczęła się moda na książki motywacyjne.

Obecnie niemalże w każdym tygodniu na rynku można znaleźć nowy tytuł, polecany przez znane osobistości. Książki motywacyjne pisane są bowiem przez wszystkich – począwszy od profesjonalnych coachów, a skończywszy na celebrytach. Półki w księgarniach wręcz uginają się pod ciężarem tekstów, które obiecują, że na ich stronicach znajdzie się złoty środek na to, aby odkryć w sobie siłę do działania.

W tym gąszczu możliwości, jak wiedzieć którą książkę wybrać? Która oferuje prawdziwe i praktyczne rozwiązania i wszystkie niezbędne odpowiedzi?
Prawda jest jednak taka, że każda książka pomoże komu innego – ponieważ każdy jest nieco inny, ma inną osobowość i jest napędzany do działania przez inne potrzeby, impulsy i pragnienia. Dlatego tak ważne jest, żeby przy zakupie książki motywacyjnej najpierw przejrzeć dostępną ofertę. Dobrym sposobem jest zerknięcie do Internetu i przeczytanie dostępnych recenzji dla danych książek. Bardzo często ludzie opisują dokładnie swoją sytuację życiową i to jakim zmianom ona uległa pod wpływem danej książki. Jeżeli w tych opisach znajdzie się coś, co odpowiada naszym własnym przeżyciom, być może warto będzie sięgnąć właśnie po tę lekturę.

Książki motywacyjne są różne – niektóre dłuższe, niektóre krótsze. Wszystkie jednak oferują jedną ważną rzecz, a mianowicie nadzieję na znacznie lepszą przyszłość, w której czeka prawdziwe szczęście. Dlatego warto jest spróbować i kupić książkę dla siebie. Kto wie, może będzie to właśnie ta inspiracja na którą się czekało przez całe życie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here