logopeda

Jest to zajęcie dla osób, które przede wszystkim lubią dzieci i pracę z nimi. Muszą umieć dobrze się z nimi porozumieć. Nie jest to jednak praca jedynie z najmłodszymi. Tak naprawdę, pracując jako logopeda pomagamy ludziom z każdej grupy wiekowej.  Widoczna poprawa wymowy może przynieść sporą satysfakcję, a także dumę ze swoich osiągnięć. Z nieco zbliżonym stopniu, jako logopeda jesteśmy podobni do nauczyciela. Czy jest to praca, która oprócz wcześniej wspomnianej dumy oraz satysfakcji może przynieść nam dobre zarobki? Ile jesteśmy w stanie zarobić jako logopeda? Jak wyglądają zarobki takiego specjalisty za granicą? Przekonajmy się! 

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-logopeda/ 

Ile zarabia logopeda?

Badania pokazują, że połowa logopedów zarabia kwoty znajdujące się w granicach od 3110 zł do 3980 zł brutto, co oznacza że średnie wynagrodzenie w tym zawodzie w naszym kraju wynosi około 3360 zł brutto. Jest to mediana, która wynika z różnych form zatrudnienia oraz miejsc pracy logopedy. Jako że jest to mediana dzieli się ona na dwie części. Z drugiej części możemy wyodrębnić dwie ćwiartki. 25% logopedów zarabia powyżej wspomnianej wcześniej granicy, ale niestety drugie 25% logopedów zarabia mniej niż 3110 zł brutto.

Zarobki logopedów nie są więc zaliczane do wysokich. Większość osób, która podejmuje się tej pracy kieruje się pasją, a nie płynącymi z niej zarobkami. Na wynagrodzenie ma wpływ kilka czynników. Są to między innymi staż pracy, a także specjalizacja. Logopeda z większym doświadczeniem, w który posiada sporo klientów, zarabia o wiele więcej, niż ten, który dopiero rozpoczyna swoją karierę w tym zawodzie.

Ile zarabia logopeda za granicą?

Wiele logopedów kocham swoją pracę, jednak nie jest w stanie zaakceptować tak niskich za rok w. Nie ma się co dziwić, że specjaliści postanawiają wyjechać za granicę. Zarobki logopedów poza granicami Polski są niewątpliwie imponujący. Wielkiej Brytanii logopeda zarabia około 24 tysiące funtów rocznie, czyli ponad 114 tysięcy złotych. W Stanach Zjednoczonych średnia pensja logopedy wynosi 77 tysięcy dolarów w skali roku, co oznacza ponad 307 tysięcy złotych.

Koszty życia w takich krajach potrafią być jednak znacznie wyższe, niż w Polsce. Mieszkając za granicą pensja, nie wydaje się więc tak duża jak w przeliczeniu na polskie złotówki. W dużych miastach w Stanach Zjednoczonych, w których mieszkania oraz jedzenie są bardzo drogie za dobrą pensję uznaje się wysokość około 200 do 300 tyś dolarów rocznie.

Zobacz też: http://moj-milion.pl/tajemniczy-klient-ile-zarabia/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here