najtańszy kredyt gotówkowy kalkulator

Wybierając odpowiedni dla siebie kredyt gotówkowy kierujemy się głównie wysokością ewentualnej raty. Jest to najważniejsze kryterium wyboru gdyż decyduje o tym o ile uszczupli się nasz miesięczny domowy budżet. Banki skrzętnie ukrywają informacje na temat dodatkowych kosztów uzyskania kredytów takich jak na przykład prowizje czy ubezpieczenia. Aby wybrać najtańszy kredyt zmuszeni jesteśmy do odwiedzania kilkunastu stron internetowych banków i do skrupulatnego czytania warunków otrzymania i spłaty kredytów. Łatwo można się w tym pogubić. Z pomocą przychodzą nam internetowe kalkulatory kredytów gotówkowych, które w jednym miejscu skupiają oferty wszystkich banków i porównują je ze sobą wybierając te najkorzystniejsze. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce hasło „najtańszy kredyt gotówkowy kalkulator”, wybrać jedną ze stron i podać oczekiwaną kwotę kredytu oraz okres spłaty. Otrzymamy wtedy oferty wszystkich banków posortowane od najtańszych do najdroższych.

Najtańszy kredyt gotówkowy kalkulator – jak działa?

Najtańszy kredyt gotówkowy kalkulator - jak działa?Zasada działania takiego internetowego kalkulatora jest bardzo prosta. W czasie rzeczywistym pobiera on dane z wszystkich banków i firm pożyczkowych dotyczące oprocentowania pożyczek i kredytów oraz innych dodatkowych opłat. Mając tak szczegółowe dane algorytm jest w stanie wyliczyć przewidywaną wysokość raty dla podanych danych takich jak wysokość kredytu i okres jego spłaty. Użytkownik podaje tylko w wygodnym formularzu wysokość oczekiwanego kredytu oraz przybliżony czas w jakim zamierza go spłacić. System w mgnieniu oka wylicza wszystkie możliwości i przedstawia listę ofert posegregowana na podstawie wysokości miesięcznej raty. Takie narzędzie znacznie ułatwia internautom poszukiwania optymalnego rozwiązania kredytowego. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaoszczędzić sporo pieniędzy, które możemy wydać na inny cel niż opłaty bankowe. Pamiętajmy jednak, żeby przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy jeszcze raz dokładnie sprawdzić ofertę na stronie internetowej danego banku. Wyniki podawane przez internetowe kalkulatory i porównywarki mogą się nieco różnić od tego co zaproponuje nam ostatecznie bank. Zazwyczaj jednak rozbieżności te nie są aż tak duże i wyniki z kalkulatorów są w miarę realne.

Ile kosztuje kredyt gotówkowy – oprocentowanie

Ile kosztuje kredyt gotówkowy - oprocentowanie.Na koszt kredytu składa się wysokość stawki WIBOR oraz zarobek banku. Oprocentowanie kredytów gotówkowych zazwyczaj oscyluje w granicach 5 – 10 %. Często też możemy natrafić na atrakcyjne oferty kredytów z oprocentowaniem 0%. Nie ulegajmy jednak kolorowym reklamom. Nie zawsze kredyt 0% jest takim w końcowym rozrachunku. Mimo że oprocentowanie jest na zerowym poziomie to banki lubią doliczać do kosztów kredytu dosyć spore prowizje, które koniec końców rekompensują im zerowe oprocentowanie i pozwalają na spory zarobek.

Oprocentowanie w różnych bankach i w rożnych okresach czasu może się sporo różnić przez wzgląd na różnego rodzaju promocje. Tutaj po raz kolejny z pomocą przychodzi nam internetowy kalkulator kredytów gotówkowych, w którym zawsze znajdziemy aktualne dane dotyczące kosztów kredytowania.

Przez internet czy stacjonarnie?

Kredyt gotówkowy możemy otrzymać w dwojaki sposób. Tradycyjny sposób czyli wizyta w placówce bankowej odchodzi powoli do lamusa. W czasach gdy mamy powszechny dostęp do internetu dużo łatwiej jest zawrzeć umowę kredytową online. Nie musimy wychodzić poza obręb własnego mieszkania i wygodnie przy użyciu komputera bądź laptopa zawrzeć umowę kredytową. W niektórych kręgach panuje wciąż przekonanie, że jest to niebezpieczne i możemy stać się ofiarą hakerów, którzy wykradną nasze wrażliwe dane bądź pieniądze. Zagrożenie takie spada z roku na rok. Systemy bankowe są bardzo dobrze zabezpieczone przed różnego rodzaju włamaniami i musielibyśmy mieć na prawdę dużego pecha aby stać się ofiarą ataku. Aby zminimalizować takie ryzyko powinniśmy też zadbać o to, aby nasz komputer był wolny od wszelkiego rodzaju wirusów i innego złośliwego oprogramowania. Zawsze aktualny program antywirusowy zainstalowany na komputerze domowym pozwoli nam zachować maksimum bezpieczeństwa podczas finansowych transakcji w internecie.

Czy kredyt to dobre rozwiązanie?

Nie wszyscy posiadają na tyle wysokie oszczędności, którymi możemy się posiłkować podczas nagłych i nieoczekiwanych wydatków. Jeśli pożyczka od rodziny bądź znajomych nie wchodzi w grę musimy się wtedy posiłkować kredytem konsumenckim. Nie warto jednak zaciągać kredytów na cele inne niż nagłe wypadki. Kupno nowego telewizora, komputera bądź ekskluzywna wycieczka mogą poczekać. Dużo korzystniej jest uzbierać daną kwotę poprzez comiesięczne odkładanie niewielkiej jej części. Naszym zyskiem na czysto będzie to, co w przypadku kredytu musielibyśmy oddać bankowi w postaci odsetek.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here