Regały - istotne w każdym magazynie

Niewielu handlowców zdaje sobie sprawę z faktu, jak ogromny wpływ na przyspieszenie obiegu towaru ma zainstalowanie odpowiednich regałów. Prawidłowy dobór, z uwzględnieniem umieszczonego towaru umożliwi sprawny i szybki rozładunek i załadunek. Regały magazynowe odpowiednio rozmieszczone zapewniają komfort dla magazynierów, którzy bez najmniejszych problemów umieszczą na nich kartony czy pojemniki.

Wbrew pozorom dobór regałów nie jest banalnym zadaniem. Wymaga odpowiedniego planu logistycznego, tak by składowanie produktów przebiegało płynnie, ale również bezpiecznie. Przy odpowiednim doborze należy wziąć pod uwagę, z jakiego tworzywa został wykonany regał do magazynu. Metalowe gwarantują doskonałą stabilność i wieloletnią wytrzymałość. Takie regały z pewnością wytrzymają próbę czasu i będą dobrze sprawować się przez lata. Bez względu na tworzywo, z jakiego wykonano regały półkowe koniecznie trzeba skupić się na ich parametrach, czyli liczbie półek, nośności trudności montażu. Najczęściej wypełniające magazyny regały z Regalit stanowią jednolitą strukturę, chociaż, jak wiadomo, zależy to głównie od specyfiki towaru i jego różnorodności. Standardowo sprawdza się również wymiary regałów, tj. szerokość, wysokość i głębokość. Nawet jeśli potencjalny nabywca jest kompletnym laikiem, i nie ma pojęcia, jak skutecznie dobrać regały do powierzchni magazynu, to obecnie sklepy oferujące sprzedaż internetową służą również specjalistyczną poradą. Można więc śmiało sprawdzić w przeglądarce internetowej ofertę, która wygląda na najbardziej atrakcyjną.

Sprzedawcy zapewniają także specjalistyczną ochronę (na przykład pokrowce ochronne dopasowane do zamawianego zestawu), a, co chyba najważniejsze – gwarancję, nawet do kilku lat. Dodatkowo możliwe jest załapanie się na dodatkowe benefity. Niektóre firmy jak na przykład regalypolkowe.pl oferują przy odpowiednio dużym zamówieniu darmowy transport i montaż regałów. Przed podjęciem ostatecznej decyzji dobrze jest jeszcze zwrócić uwagę na atest przedsiębiorstwa, uzyskanie certyfikatu bezpieczeństwa to podstawa.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here