Śledzenie przesyłek

Przesyłki kurierskie od wielu lat cieszą się ogromną popularnością w naszym kraju. Umożliwiają błyskawiczny transport paczek różnych gabarytów bezpośrednio pod wskazany przez nadawcę adres. Wcale nie są one droższe od przesyłek pocztowych, a jakość usług firm kurierskich jest nieporównywalnie wyższa. Jak wygląda cała logistyka i w jaki sposób działa śledzenie przesyłek? Dowiesz się tego, czytając dzisiejszy artykuł.

Śledzenie przesyłki – o co w tym chodzi?

Śledzenie przesyłki z punktu widzenia klienta firmy kurierskiej polega na wpisaniu numeru trackingowego w specjalny panel, który pokazuje nam aktualny status przesyłki. Jest to bardzo wygodny sposób, by dowiedzieć się kiedy planowane jest dostarczenie naszej paczki. Warto jednak wiedzieć, że to, co z pozoru wydaje się oczywistością, w rzeczywistości wymaga sporego zaangażowania i zastosowania zaawansowanych systemów informatycznych. Każda paczka podczas transportu wielokrotnie jest skanowana i to właśnie na tej podstawie mamy możliwość monitorowania paczek niemal w czasie rzeczywistym. Śledzenie przesyłki możliwe jest w chwili obecnej w każdej firmie kurierskiej, a nawet na poczcie (nie wliczając w to przesyłek nierejestrowanych, które poczta w dalszym ciągu obsługuje).

Jak przebiega proces dostarczania paczek przez firmy kurierskie?

Pierwszym krokiem potrzebnym do zrealizowania przesyłki jest zamówienie kuriera i wydrukowanie listu przewozowego. Przy odbiorze paczki kurier skanuje przesyłkę i od tego momentu jest ona dostępna do śledzenia. Następnie paczka jedzie do sortowni, gdzie obierana jest dla niej najkrótsza droga do celu. Z sortowni przesyłka jedzie samochodem do kolejnych tego typu magazynów, by na samym końcu zostać przekazana do doręczenia. Każda zmiana odnotowywana jest w systemie trackingowym, który umożliwia stałe śledzenie przesyłki. Cały proces dostawy kurierskiej bardzo często realizowany jest w czasie krótszym niż 24 godziny, co jest niezwykle korzystne z punktu widzenia każdego klienta sklep internetowego.

Śledzenie przesyłek i ciągłe ich skanowanie ma jednak jeszcze jedną, ogromną zaletę. Dzięki całemu systemowi teleinformatycznemu zdecydowanie zmniejsza się ryzyko zagubienia paczki w trakcie transportu. Starsze osoby pamiętają, jak działała poczta jeszcze kilkanaście lat temu. Zgubione paczki były czymś normalnym. W pracy kurierów takie przypadki zdarzają się bardzo rzadko, a nawet jeśli tak się stanie, dość łatwo jest namierzyć zagubę i skierować ją pod wskazany adres. To wygodne i praktyczne rozwiązanie, które docenia każdy z nas.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here