Średnie ceny mieszkań w Warszawie

Warszawa należy do największych i najdroższych miast w Polsce, jeśli chodzi o mieszkania. Średnie ceny są tu dużo wyższe niż w Krakowie czy Łodzi.

Od czasu kryzysu finansowego w 2008 roku ceny w Stolicy cały czas rosną. Jak wynika z raportu na stronie https://sonarhome.pl, w tym roku wartość po raz kolejny podwyższyła się o 6,5 procent.

W ten sposób osiągnęła już ona 9000 złotych za metr kwadratowy mieszkania. Tyle kosztują nieruchomości w nowym budownictwie w dzielnicach takich jak Wola, Ochota czy Praga Południe. W Centrum, na Mokotowie czy na Żoliborzu będzie znacznie drożej.

Ceny drogich mieszkań w Warszawie

W Warszawie ulokowane są niektóre z najdroższych nieruchomości w Polsce. Wśród nich jest np. Złota 44, robiący duże wrażenie wieżowiec w samym centrum. Apartament ma tu podobno Robert Lewandowski czy Joanna Krupa, a cena metra kwadratowego dochodzi do 65 tys. złotych za metr kwadratowy. Dość drogo jest też w ekskluzywnych dzielnicach, takich jak Konstancin czy Wilanów.

Z wysokich cen znane są też willowe okolice Żoliborza czy Mokotowa. Ostatnio coraz wyższe ceny zaczynają pojawiać się też na Saskiej Kępie z uwagi na bliskość metra, którego stacja jest przy Stadionie Narodowym.

Sprawdź: Aktualne ceny mieszkań w Warszawie

Tanie mieszkanie w Warszawie – średnie ceny

W Stolicy Polski da się znaleźć jednak również mieszkania tańsze niż średnia. Należą do nich te w starych kamienicach, o niskim standardzie. Często brak tam centralnego ogrzewania, a w niektórych może nie być ciepłej wody, a nawet łazienki.

Zdarzają się oferty bardzo zaniedbanych mieszkań w kamienicach i blokach z wielkiej płyty, gdzie za metr można zapłacić nawet 6 tys. złotych. Zdarza się, że mała kawalerka tego typu blisko centrum kosztuje ok. 150 tys. złotych, a po niezbyt kosztownym remoncie zyskuje od razu 20-30 proc. wartości. Im dalej od centrum, tym mieszkania mają też średnio niższą cenę, dlatego szukając lokalu w nowym budownictwie, warto szukać w Białołęce czy na Bemowie.

Sprawdź:Tanie mieszkania w Warszawie

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here