Zarządzanie online

Jednym z najczęściej wybieranych kierunków studiów jest zarządzanie. Nic więc dziwnego, że w Internecie można znaleźć wiele opinii na jego temat. Nie wszystkie z nich są pozytywne, dlatego postaramy się obiektywnie odpowiedzieć na pytanie, czy warto studiować zarządzanie, zwłaszcza w trybie online.

Mity o zarządzaniu – czy należy się nimi przejmować?

Opinie w Internecie dostarczają wielu informacji i często mogą pomóc lub przeszkodzić w podjęciu dobrej decyzji. Jak jest w przypadku kierunku takiego jak zarządzanie: studia online? Trzeba przyznać, że obrósł on wieloma, często krzywdzącymi, mitami. Jeden z najpopularniejszych głosi, że na takie studia decydują się osoby, które tak naprawdę nie mają pojęcia, co chcą robić w życiu. Według innego mitu (częściowo połączonego z poprzednim) na tym kierunku studenci uczą się wielu zagadnień z różnych dziedzin, co w konsekwencji sprawia, że absolwent zarządzania jest ekspertem od… niczego. W związku z tym trudno liczyć na jakąkolwiek pracę.

To mocne opinie, które niestety mogą zdecydowanie zniechęcić potencjalnych kandydatów. My na szczęście uspokajamy – w tych stwierdzeniach nie ma za wiele prawdy. Kierunek zarządzanie nie przez przypadek cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem. Studenci, oprócz zdobycia wyższego wykształcenia, są znacznie lepiej przygotowani do pracy na różnych stanowiskach. Duża w tym zasługa rozwinięcia zdolności przywódczych, organizacyjnych, komunikacyjnych i analitycznych. Zwłaszcza jeśli mówimy o nauce na renomowanych uczelniach.

Zarządzanie – studia nie tylko dla przyszłych szefów

Sporo osób wybiera zarządzanie ze względu na możliwość zdobycia zawodowego awansu. To jednak nie oznacza, że kierunek ten nie jest przeznaczony dla młodych osób, będących dopiero na początku swojej kariery. Świadczy o tym bogaty wybór specjalności. Na Akademii Biznesu i Finansów Vistula w Warszawie jest ich aż pięć:

  • zarządzanie cyberbezpieczeństwem w organizacji,
  • marketing i sprzedaż,
  • zarządzanie biznesem,
  • zarządzanie projektami w organizacji,
  • zarządzanie zasobami ludzkimi.

Możliwości pracy po ukończeniu studiów z zarządzania online jest więc naprawdę wiele, a każdy znajdzie coś dla siebie.

Dlaczego rośnie zainteresowanie studiami w trybie online?

Warto wiedzieć, że Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie oferuje możliwość nauki nie tylko w trybie stacjonarnym, ale również studia online. To ogromna wygoda zwłaszcza dla osób aktywnych zawodowo, mających sporo obowiązków rodzinnych lub mieszkających z dala od siedziby uczelni. To świetna opcja także dla tych, którzy preferują naukę we własnym tempie. Ponadto jakość studiów zarządzanie online wyraźnie wzrosła w ostatnich latach i w niczym nie ustępuje trybowi stacjonarnemu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here