biznes w domu

Praca w swojej klasycznej, ukształtowanej przez dziesięciolecia, formie to świadczenie pracy przez pracownika na rzecz pracodawcy w konkretnym miejscu, określonym czasie i pod nadzorem. Obecnie taka forma wydaje się bardzo skostniała i mocno przestarzała. Dlatego coraz częściej słyszymy o pewnym poluzowaniu charakteru pracy. Dobrym przykładem może być telepraca, która pozwala na wykonywanie swoich obowiązków bez konieczności pojawiania się w biurze. Można jednak pójść o krok dalej. Biznes w domu to praca w przyjemnej, domowej atmosferze i  na swój własny rachunek.

Biznes w domu – dla kogo?

Musimy zaznaczyć, że praca w domu na własny rachunek to nie jest dobra opcja dla wszystkich. Bardzo ważne są indywidualne cechy charakteru. Są ludzie, którzy po prostu potrzebują mieć szefa nad głową i pewność comiesięcznego przelewu z wypłatą. I to nie jest jakaś negatywna cecha. Takie zachowanie jest w pełni zrozumiałe. Chcielibyśmy tylko w tym miejscu zaznaczyć, że osoby o takich cechach mogą mieć trudności w prowadzeniu biznesu w domu. Wtedy bardzo istotne jest posiadanie wewnętrznej dyscypliny i pewność co do obranej formy zarobku. A także trochę odwagi, przynajmniej na początku przygody z własną działalnością gospodarczą.

Biznes w domu to również duża szansa dla osób, dla których praca czy biznes w klasycznej formie była dotąd niedostępna. Mamy tu na myśli osoby niepełnosprawne, które nie miały możliwości codziennego dojazdu do pracy albo był on dla nich w znaczny sposób utrudniony. Teraz, dzięki internetowi, mają nowe możliwości.

Domowy biznes – wachlarz możliwości

Prowadzenie biznesu w domowych warunkach – o ile mamy ciekawy pomysł, silną wolę i jesteśmy odpowiednio zmobilizowani – może być dla nas szansą na osiągnięcie sukcesu i niezależności. Jakie więc otwierają się przed nami możliwości? Oto nasz subiektywny wybór:

prowadzenie bloga
pozycjonowanie stron internetowych
copywriting
prowadzenie e-sklepu w modelu dropshiping

Oczywiście możliwości jest znacznie więcej. Skupiliśmy się na tych, o których mamy największe pojęcie.

Zarabiaj na własnym blogu

Prowadzanie własnego bloga, który zapełniamy merytoryczną treścią – najlepiej z jakiegoś niszowego skrawka wiedzy – pozwala na pozyskanie dużej grupy stałych czytelników. Znaczny ruch na twoim blogu sprawi, że będziesz mógł czerpać zyski z reklam. Aby zwiększyć zakres oddziaływania bloga możesz założyć kanał na YouTube i fan page w mediach społecznościowych.

Pozycjonowanie i copywriting

Biznes w domu to również możliwość zarabiania na pozycjonowaniu stron internetowych. Specjaliści z tej dziedziny są cenieni na rynku. Założenie firmy o tym profilu daje możliwości zarobku. W parze z fachowcami od SEO idą również copywriterzy, którzy tworzą treści przyjazne dla wyszukiwarki Google. Warto połączyć te dwie specjalizacje i szukać na rynku klientów oferując im kompleksową usługę SEO.

E-sklep w modelu dropshiping

Z domowego zacisza możliwe jest również prowadzenie sklepu internetowego. Nie oznacza to, że musisz zrezygnować z połowy mieszkania na cele magazynowe. Wystarczy, że twój sklep będzie działał w modelu dropshiping w korelacji z hurtownią. Wówczas to hurtownia bezie realizowała zamówienia – pakowanie i wysyłka – a ty skupisz się na promocji swojego sklepu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here