Darmowe konto bankowe – jak założyć?

0
1519

Bezpłatne konto bankowe udostępnia pełną funkcjonalność rachunku bez konieczności ponoszenia opłat. Jednak czy to do końca prawda? Czy bezpłatne rachunki nie generują żadnych dodatkowych kosztów? Przedstawiamy najważniejsze informacje o darmowych kontach bankowych, podpowiadamy, jak można je założyć i z której metody najlepiej skorzystać.

Konto bankowe za 0 zł

Dla wielu banków bezpłatne konto osobiste stało się jedynie hasłem reklamowym, które ma przyciągać niczego nieświadomych klientów. Darmowe konto bankowe to podstawowy rachunek płatniczy, więc z założenia nie powinien generować on żadnych dodatkowych kosztów. Jednak w rzeczywistości bywa inaczej… Pod pojęciem darmowego konta, banki często ukrywają jedynie bezpłatne prowadzenie rachunku, a wszelkie przelewy lub wypłaty z obcych bankomatów są już dodatkowo płatne. Dlatego zakładając taki rachunek, trzeba być bardzo uważnym. Warto też dopytać doradcę o szczegóły produktu lub poszukać informacji w internetowych porównywarkach kont osobistych.

A jak założyć konto za 0? Przedstawiamy kilka prostych sposobów na założenie konta w banku.

Zakładanie konta w oddziale banku

Choć raczej odchodzi się już od tej metody korzystania z usług bankowych, to wciąż znajdują się osoby, które decydują się na otwarcie konta w placówce banku. Są to w szczególności osoby starsze, które nie korzystają z internetu lub zwyczajnie czują się bezpieczniej, rozmawiając z kimś twarzą w twarz. Do otwarcia darmowego konta osobistego wystarczy nam ważny dowód osobisty (czasem może być wymagany także drugi dokument potwierdzający naszą tożsamość, jednak rzadko się to zdarza). Zaletą takiego rozwiązania jest rozmowa z doradcą, który odpowie na wszystkie nasze pytania i rozwieje wątpliwości. Jednak ta metoda wymaga od nas poświęcenia swojego czasu, a także ogranicza nas jedynie do oferty danego banku.

Darmowe konto bankowe przez infolinię

Zakładanie rachunku przez infolinię przebiega bardzo podobnie jak rozmowa z konsultantem w placówce banku. Zostaniemy poproszeni o podanie podstawowych danych osobowych oraz potwierdzenie wymaganych zgód. Następnie musimy czekać na kuriera, który dostarczy nam umowę, którą musimy podpisać. Takie konto zostaje uruchomione praktycznie natychmiast po zatwierdzeniu umowy przez bank.

Jak założyć konto w banku przez internet?

Darmowe konto w banku najłatwiej otworzyć przez internet. Zazwyczaj możemy to zrobić na stronie banku lub przez aplikację mobilną. Wszystko jest tam dokładnie opisane, wystarczy postępować zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami. To najszybszy i najwygodniejszy sposób na otwarcie nowego rachunku.

Zakładanie konta przez wideo weryfikacje

W niektórych bankach istnieje także wideo weryfikacja. Na czym ona polega? Klient, który chce otworzyć darmowe konto w banku, podczas wypełniania wniosku zostanie połączony z pracownikiem banku, który zweryfikuje jego tożsamość. Wnioskodawca zostanie poproszony o przybliżenie swojej twarzy wraz z dokumentem tożsamości do kamery. W ten sposób doradca bankowy potwierdzi autentyczność dokumentu. Aktualnie takie rozwiązanie funkcjonuje w Alior Banku, Sandander Bank Polska i Nest Banku. Możliwe, że w przyszłości zostanie również wprowadzone w innych bankach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here