kalkulator kredytowy online

Jeśli zaskoczy Cię nagły, nieplanowany wydatek i nie posiadasz na koncie żadnych oszczędności to stajesz przed koniecznością zaciągnięcia kredytu gotówkowego. Kredyty to bardzo popularny w naszym kraju produkt finansowy. Polacy chętnie się zadłużają. Rocznie wartość kredytów zwiększa się o około 30 miliardów a łączne zadłużenie Polaków przekroczyło już 600 mld złotych. Banki ostro konkurują między sobą na rynku o portfele klientów, dzięki czemu kredyty bardzo potaniały. Obecnie nie ma większego problemu aby znaleźć ofertę opiewającą na RRSO w wysokości ok.10% w skali roku. Jeśli porównamy tę wartość do RRSO oferowanych przez firmy pożyczkowe sięgające kilku tysięcy procent to okazuje się, ze kredyt bankowy jest bardzo tanim produktem. W wybraniu tego najtańszego może nam pomóc kalkulator kredytowy online, dzięki któremu odnajdziemy najlepsza ofertę na rynku oraz obliczymy szacunkową wysokość raty.

Kalkulator kredytowy online – Szukamy najlepszej oferty

Gdybyśmy mieli samodzielnie szukać najkorzystniejszej oferty odwiedzając po kolei strony internetowe wszystkich banków i sprawdzając dokładnie warunki oferty to moglibyśmy zniechęcić się po zapoznaniu się z pierwszymi ofertami. Dokładne zgłębianie się w zapisy każdej umowy i każdorazowe wyliczenia wysokości raty mogą przyprawić o zawroty głowy. Na szczęście w internecie powstały kalkulatory kredytowe.

Kalkulator kredytowy online - Szukamy najlepszej ofertyOdwiedzając taki kalkulator kredytowy online wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszemy kwotę jaka nas interesuje oraz podamy w ciągu ilu miesięcy zamierzamy ją spłacić. Na podstawie tych danych algorytm kalkulatora obliczy dla nas szacunkowe wysokości rat we wszystkich bankach, które udostępniły szczegółowe dane dotyczące swojej oferty na kredyt. Taki system poszukiwania korzystnej oferty zwalnia nas ze żmudnego obowiązku przeczesywania stron internetowych wszystkich banków. Dane z kalkulatora są szacunkowe ale bliskie prawdziwym wyliczeniom. Po wybraniu najlepszej oferty przenosimy się na stronę banku, gdzie po wypełnieniu wniosku otrzymamy dokładne wyliczenie wysokości kredytu.

Kalkulatory online przydają się nie tylko w przypadku poszukiwania korzystnego kredytu gotówkowego. Istnieją również specjalne porównywarki dotyczące kredytów mieszkaniowych czy samochodowych. Wszystkie opierają się na tej samej zasadzie działania. Istnieją także specjalne kalkulatory, gdzie po wpisaniu bardziej precyzyjnych danych takich jak oprocentowanie kredytu, prowizję oraz okres spłaty otrzymamy konkretne wyliczenia dotyczące wysokości rat, bez sugerowania oferty jakiegokolwiek z banków.

Ile kosztuje kredyt?

Ile kosztuje kredyt?Poza skrajnymi przypadkami jakimi są promocje na darmowe kredyty zawsze oddajemy bankowi więcej niż pożyczyliśmy. Wydaje się to oczywiste, bank przecież musi na czymś zarabiać. Najczęściej bankowi oddajemy kwotę powiększoną o ok. 10 – 20%, w zależności od wysokości pożyczki oraz długości okresu spłaty. Na całkowity koszt kredytu składa się kilka zmiennych. Jest to marża banku oraz wysokość składki WIBOR, które łącznie nazywamy oprocentowaniem kredytu. Oprócz tego w 90% przypadków będziemy musieli zapłacić prowizję za udzielenie kredytu, która najczęściej wynosi kilka procent wysokości kredytu. Obie te opłaty w ujęciu rocznym nazywane są roczną rzeczywistą stopą oprocentowania (RRSO) i porównywanie tej wartości jest najlepszym sposobem na porównywanie ofert rożnych banków. Warto wspomnieć, że RRSO w przypadku banków wynosi ok. 20%. W przypadku parabanków może wynosić nawet kilka tysięcy procent.

Co zrobić jeśli bank odmówi?

Niestety, bywają przypadki kiedy jesteśmy zmuszeni do skorzystania z ofert owych parabanków. Dzieje się tak w przypadku gdy nasza zdolność kredytowa bądź historia w BIK nie pozwalają na uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej w banku. Firmy pożyczkowe przyjmą nas w takich przypadkach z otwartymi ramionami. Uzyskanie pożyczki w parabanku nie jest aż tak bardzo uzależnione od naszych dochodów oraz historii kredytowej. Niektóre firmy nawet w ogóle tego nie sprawdzają. Wystarczy im nasza deklaracja, że zarabiamy określoną sumę pieniędzy i że spłacimy ją w umówionym terminie. Do uzyskania takiej pożyczki potrzebny będzie jedynie dowód osobisty oraz konto bankowe założone na takie same dane jak w dowodzie w celu weryfikacji tożsamości. Pożyczkę możemy otrzymać w ciągu jednego dnia, a w niektórych przypadkach nawet w kilkanaście minut.

Co więcej, firmy aby przyciągnąć klientów oferują swoim klientom pierwszą pożyczkę za 0 zł. Oznacza to, że jeśli nigdy nie korzystaliśmy z usług danej firmy i zakładamy konto w celu zaciągnięcia pożyczki to nie zapłacimy ani grosza odsetek i prowizji jeśli daną pożyczkę w całości spłacimy w umówionym terminie. Najczęściej są to drobne, kilkutysięczne kwoty pożyczane na okres jednego lub dwóch miesięcy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here