kredyt bankowy online

Szukasz środków pieniężnych na zakup samochodu? A może szukać możliwości na sfinansowanie wakacji? Jeśli nie dysponujesz odpowiednią gotówką zawsze możesz poratować się zaciągnięciem kredytu w banku. Obecnie procedura przyznania kredytu jest bardzo łatwa. Wszystkie formalności można załatwić w internecie, bez wychodzenia z domu. Kredyt bankowy online to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie wygodę i szanują swój czas. Choć wymagania stawianie przez banki swoim potencjalnym klientom są znacznie większe niż ma to miejsce w przypadku parabanków i firm pożyczkowych, to jest jednak opcja warta rozważenia. Często można liczyć w przypadku banku na mniejszą prowizję i oprocentowanie, a także łagodniejszą polityką kredytodawcy w razie spóźnienia ze spłatą raty kredytowej.

Kredyt bankowy online

kredyt bankowy onlineUzyskanie kredytu w banku nigdy nie było tak proste. Oczywiście mamy tu na myśli całą procedurę. Jeśli chodzi o wymagania banków względem potencjalnych klientów, te są ciągle na wysokim poziomie. Poprzez informatyzację całego systemu relacje na linii klient – bank są znacznie ułatwione. Dzięki takiemu rozwiązaniu wypełnienie wniosku o kredyt i przesłanie go do analizy zajmuje naprawdę niewiele czasu. W razie wątpliwości co do zapisów w umowie możesz poradzić przedstawiciela danego banku, który doskonale zna ofertę. I nie musisz dzwonić na infolinię, ani tym bardziej udawać się osobiście do placówki bankowej. Na stronie internetowej banku możesz zadać pytanie na czacie. Konsultant szybko udzieli ci rzetelnej informacji.

Co więcej wniosek kredytowy możesz również złożyć za pomocą smartfona. Wystarczy tylko, że pobierzesz aktualną aplikację danego banku i możesz w pełni korzystać z całej jego oferty. Jak widać produkty bankowe są teraz dostępne na wyciągnięcie ręki.

Dlaczego warto wziąć kredyt w banku?

Zaciągając kredyt w banku podpisujesz umowę z instytucja objętą pieczą Komisji Nadzoru Finansowego. Możesz liczyć na znacznie mniejsze koszta kredytu niż w przypadku parabanku, czy też firm pożyczkowych. Banki często decydują się na obniżenie oprocentowania jeśli zdecydujemy się na ubezpieczenie kredytu. Często również można wydłużyć okres spłaty zobowiązania bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Banki są często również bardziej ugodowe wobec nierzetelnych kredytobiorców. Jeśli masz problem ze spłatą raty, bank wyciągnie do ciebie rękę proponując restrukturyzację kredytu, tak aby zmniejszyć ratę do akceptowalnego przez ciebie poziomu. Nawet jeśli komunikacja z klientem jest utrudniona, bank stara się najpierw nawiązać kontakt, aby załatwić sprawę drogą negocjacji. Sprzedanie długi firmie windykacyjnej jest raczej ostatecznością i dotyczy klientów, którzy notorycznie nie reagują na wezwania banku do kontaktu.

Jak wybrać najlepszą ofertę kredytową?

kredyt bankowy onlineW internecie, telewizji i radio codziennie jesteśmy atakowani mnóstwem reklam banków, które oferują najlepsze ich zdaniem kredyty. Jak się w tym wszystkim połapać i wyselekcjonować najlepszą możliwą ofertę? Warto skorzystać z porównywarek kredytowych. Dzięki nim możesz zapoznać się z aktualnymi ofertami banków, pasującymi do twoich kryteriów – oczekiwanej przez ciebie kwoty, wysokości raty oraz preferowanego okresu spłaty.

Najważniejszym parametrem, który powinieneś poddać analizie jest bez wątpienia RRSO – Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. Wyrażona w procentach określa łączny koszt całego kredytu w stosunku do sumy pożyczonych pieniędzy. Zawiera w sobie oprocentowanie, a także marżę banku, prowizję i opłatę przygotowawczą. W zasadzie na podstawie tego właśnie wskaźnika można podjąć decyzję o wyborze najlepszej oferty kredytowej.

Co zrobić kiedy bank nie chce przyznać kredytu?

Jeśli jesteś w sytuacji podbramkowej, a bank negatywnie ocenił twoją zdolności kredytową możesz spróbować skorzystać z oferty parabanków i firm pożyczkowych. Tutaj możesz liczyć na znacznie łagodniejsze wymagania, jakie będą oczekiwane od potencjalnych klientów. Na pożyczki w instytucjach pozabankowych mają szansę również osoby mało zarabiające, a nawet zadłużone. Cześć parabanków i firm pożyczkowych nie analizuje historii pożyczkobiorców w BIK. Dzięki temu mogą oni uzyskać dostęp do gotówki.

W przypadku parabanków i firm pożyczkowych należy bardzo ściśle trzymać się terminów spłaty. Jeśli będziemy mieli problemy finansowe i spóźnimy się ze spłatą zobowiązania, możemy zostać obarczeni dodatkowymi kosztami. W przypadku jednak, gdy regulujemy swoje zobowiązania terminowo możemy liczyć na bardzo korzystne warunki kredytu. Zwłaszcza jeśli skorzystamy z darmowej chwilówki. W tym wypadku praktycznie nie poniesiemy żadnych kosztów z związku z zaciągnięciem kredytu. Warunkiem koniecznym jest tutak jednak absolutnie terminowa spłata zobowiązania finansowego.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKredyt online bank
Następny artykułSzybki kredyt

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here