Wszędzie tam, gdzie powstają spore ilości odpadów drzewnych, pojawia się także konieczność ich magazynowania oraz przetwarzania. Doskonałym wyborem są kotły wielopaliwowe, które umożliwiają spalanie zrębki i trocin. Dzięki temu zakłady stolarskie oraz tartaki mogą pozyskiwać darmową energię grzewczą przez cały sezon poprzez wykorzystanie pozostałości po pracy z drewnem.
Aby mieć możliwość użycia trocin lub zrębki niezbędny jest magazyn paliwa. Najlepiej zainwestować w silos o jak największej pojemności, aby przechowywać spore ilości ekologicznego materiału opałowego. Dobry magazyn paliwa wymaga jednak zastosowania odpowiednich rozwiązań technologicznych pozwalających na transportowanie trocin i zrębki do silosa, a następnie do kotła wielopaliwowego. Na szczęście przenośnik ślimakowy do trocin doskonale spełnia tę funkcję i pozwala w pełni zautomatyzować proces przenoszenia paliwa opałowego w tej formie.
Przenośnik ślimakowy do trocin – jak działa?
Nowoczesny przenośnik ślimakowy do trocin świetnie nadaje się do pieca wielopaliwowego. Zasada działania jest dość prosta. Cały system opiera się na stalowym lub żeliwnym ślimaku, który pracuje wewnątrz rury podajnika. Dzięki temu przepycha paliwo, czyli trociny lub zrębki bezpośrednio z zasobnika (magazyn paliwa) do komory spalania pieca wielopaliwowego. Podsumowując: warto zainwestować w pojemny magazyn paliwa i przenośnik ślimakowy do trocin, by móc efektywnie ogrzewać nieruchomości lub budynki znajdujące się w pobliżu zasobnika naturalnego paliwa opałowego.
Gdzie sprawdzi się przenośnik ślimakowy do trocin?
Przenośnik ślimakowy do trocin ma szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. Dlatego może być on stosowany w przemyśle spożywczym do przemieszczania produktów spożywczych, takich jak mąka, cukier, sól, ziarna, itp. Ponadto przenośniki te są wykorzystywane w różnych procesach, takich jak mieszanie, suszenie, przesiewanie, sortowanie i pakowanie. Z kolei w przemyśle chemicznym znajdą zastosowanie w przemieszczaniu materiałów jak np., takich jak proszki, płyny, pasty, itp. Wiele procesów chemicznych wymaga precyzyjnego i kontrolowanego przemieszczania materiałów, co czyni przenośniki ślimakowe bardzo przydatnymi. Podobnie jest w przypadku przemysłu farmaceutycznego.