adwokat Warszawa rozwód

Decydując się na podział majątku po rozwodzie, musisz mieć na uwadze fakt, iż to jedna z najbardziej skomplikowanych kwestii, jeśli chodzi o polskie prawo. Sam fakt podziału majątku byłych małżonków może odbyć się w dwóch opcjach: polubownie, czyli za porozumieniem stron, jak i przed sądem. W przypadku rozstrzygania sprawy na sali sądowej, niezbędny może okazać się adwokat – Warszawa. Rozwód to oczywiście mocno komplikowana kwestia, którą dodatkowo może komplikować fakt, iż podział majątku może odbyć się zarówno w trakcie trwania sprawy rozwodowej, jak i po jej zakończeniu.

Jeśli chodzi o podział majątku po rozwodzie, warto wiedzieć, iż kluczową rolę odgrywa tutaj wcześniejszy ustrój majątkowy w małżeństwie. Wspólność majątkowa powoduje, że byli małżonkowie muszą dojść do porozumienia w kwestii tego, jak podzielić się wspólnym dobrem, np. samochodem, nieruchomościami. Sytuacja jest mniej skomplikowana, kiedy małżeństwo ma podpisaną intercyzę, a więc każdy z osobna rozporządza swoim własnym majątkiem.

Adwokat – Warszawa. Rozwód i podział majątku w praktyce

Każdy adwokat – Warszawa rozwód poprowadzi kompleksowo, o ile wybierzesz rzetelnego i doświadczonego specjalistę. Fakt podziału majątku odbywa się na drodze sądowej lub pozasądowej. W większości przypadków byli małżonkowie decydują się jednak na złożenie pozwu do sądu i rozstrzygnięcie sprawy z udziałem adwokata. Aby móc rozpocząć procedurę podziału majątku po rozwodzie, należy złożyć wniosek do sądu o podział majątku wspólnego – ten może być zawarty już w pozwie rozwodowym.

Nie ma jednego, uniwersalnego wzoru, który pozwoliłby napisać ów wniosek. W tym przypadku pomocny będzie adwokat – Warszawa. Rozwód, jak i podział majątku to mocno skomplikowane kwestie, które warto rozwiązać jak najszybciej. We wniosku o podział majątku po rozwodzie, należy zawrzeć informacje o: składzie majątku wspólnego, wartości jego poszczególnych składników oraz sposobu, w jaki ma nastąpić podział.

Jak lepiej podzielić majątek – umowa czy sąd?

Zdecydowanie szybszą i mniej stresującą metodą podziału majątku po rozwodzie jest sporządzenie umowy pomiędzy byłymi małżonkami. Dzięki temu bez udziału sądu można dokonać podziału wspólnych dóbr – to ogranicza też koszty postępowania sądowego. W przypadku spornych kwestii odnoszących się do podziału majątku – jedynym wyjściem z sytuacji jest złożenie pozwu do sądu z udziałem adwokata i udowodnienie swoich racji na sali sądowej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here