promocje bankowe

Banki w ramach walki o pozyskanie nowych klientów są w stanie zaoferować wiele ciekawych promocji. Czasami mogą być one szansą na oszczędzenie paru groszy a nawet na zarobek. Warto korzystać ze stron internetowych, które przeczesują oferty banków w poszukiwaniu najciekawszych promocji. Na co możemy liczyć ze strony banku? Jakie promocje bankowe są najczęściej oferowane? Poniżej zamieszczamy krótki przewodnik po najpowszechniejszych ofertach promocyjnych banków jakie możemy spotkać cyklicznie.

Premia za otwarcie konta

Jeśli nie masz jeszcze konta bankowego albo posiadasz w innym banku, jesteś celem marketingowym bankowych działów sprzedaży. W zamian za otwarcie konta albo jego przeniesienie możesz liczyć na premie, która zasili twoje konto. Zwykle jest to od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. W ten spsób można też nieco zarobić na poleceniu. Działa to w ten sposób, że polecona przez ciebie osoba zakłada konto a ty z tego tytułu dostajesz premię. Nie są to co prawda kokosy ale dodatkowy grosz zawsze się przyda.

Profity za wyrobienie karty kredytowej

Promocje bankowe przybierają również bardziej urozmaicone formy niż zwykła wypłata pieniężna w postaci premii. Niektóre banki próbują skusić klientów do założenia karty kredytowej. Korzystanie z tego instrumentu finansowego jest bezpieczne o ile terminowo regulujemy wykorzystany na karcie kredyt. Jeśli jednak spóźniamy się z opłatą wówczas odsetki mogą nam znacznie uszczuplić portfel. Jednak promocje związane z oferowanymi kartami kredytowymi są bardzo atrakcyjne. Możemy liczyć np. na kilkuset złotowy bon lub voucher na zakupy do określonego sklepu czy lokalu usługowego a nawet na bilety do kina.

Lokata z doładowaniem

Banki próbują też zyskać klientów, którzy będą chętni do założenia lokaty. Wobec obecnie niskich stóp procentowych wydaje się to zadaniem karkołomnym lecz bankowcy nie załamują rąk. Potencjalni klienci mogą liczyć na premie za założenie lokaty, która tę lokatę bezpośrednio zasili.

Promocje bankowe – Promocyjne kredyty

Na koniec najbardziej zyskowny dla banku instrument finansowy – kredyt. Promocje i akcje marketingowe z nim związane mają zwykle największe natężenie w porównaniu z innymi polami działań bankowców. Kredyty oferowane są swoim – czyli posiadającym konto w tym banku – klientom jak i tym, którzy są zadłużeni u konkurencji. I w tym przypadku banki są skłonne zaoferować najciekawsze promocje. Często więc kredytobiorcy za przeniesienie kredytu do innego banku mogą liczyć np. na zmniejszenie oprocentowania. To najbardziej kuszący argument jakim można pozyskać klienta. Należy uważać z promocjami kredytowymi w okresie przedświątecznym. Wydają się niezwykle atrakcyjne ale warto wiedzieć, że w okresie tym zwiększają się wydatki konsumenckie i wzrasta również liczba zaciąganych kredytów. Wówczas banki nie mają interesu w oferowaniu atrakcyjnych dla klienta promocji kredytowych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here