symulacja kredytu gotówkowego

Co raz więcej wydatków konsumpcyjnych decydujemy się pokrywać poprzez zaciąganie kredytów. Jednym z popularniejszej kredytów wśród Polaków jest bez wątpienia kredyt gotówkowy. O jego uzyskanie możemy starać się w banku. Musimy spełnić szereg wymagać i dopełnić kilka istotnych formalności. Aby wybrać najlepszą ofertę kredytową powinniśmy skorzystać z kalkulatorów kredytowych. Symulacja kredytu gotówkowego pozwoli przybliżyć nam koszty kredytu, ilość i wysokość miesięcznych rat, a także koszty związana z zaciągnięciem tego zobowiązania finansowego. Korzystanie z kredytów bankowych jest bezpiecznym sposobem na pożyczanie pieniędzy. Banki objęte są kontrolą Komisji Nadzoru Finansowego i działają w ramach ustawy o Prawie Bankowym. Warunki na jakich banki udzielają kredytów są wiec ściśle określone w ustawie.

Symulacja kredytu gotówkowego

symulacja kredytu gotówkowegoJak wybrać najlepszą ofertę kredytu gotówkowego? Banki zasypują nas ciągle nowymi ofertami. Kuszą niskim oprocentowaniem, brakiem prowizji, czy też niskimi ratami. Jak w tym gąszczu ofert znaleźć tę najlepszą? Warto skorzystać z kalkulatorów kredytowych. Dzięki nim poznamy parametry całkowity koszt naszego kredytu. Symulacja kredytu gotówkowego polega na wprowadzeniu odpowiednich danych do kalkulatora kredytowego. Zwykle musimy podać kwotę jaką chcemy pożyczyć, długość okresu spłaty i oprocentowanie kredytu. W dalszej kolejności podajemy marże i prowizję kredytu, oraz ewentualnie wysokości składki na ubezpieczenie. Na podstawie tych danych dostaniemy symulacją naszego kredytu – otrzymamy informację ile rat i w jakiej wysokości będziemy musieli spłacić. Zapoznamy się również z kosztami naszego kredytu.

Oprócz kalkulatora, w ocenie kosztów kredytu możemy się również posiłkować współczynnikiem RRSO. To parametr wyrażony w wielkości procentowej, który obrazuje relację między całkowitym kosztem a kwotą pożyczonych pieniędzy. Jeśli chcemy dowiedzieć się w jaki sposób wyliczana jest RRSO, musimy pochylić się nad ustawą o kredycie konsumenckim. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że parametr RRSO wyliczany jest identycznie w każdym banku. Stąd też stanowi bardzo miarodajne narzędzie do porównywania wielu różnych ofert.

Kredyt gotówkowy

Pieniądze uzyskane w ramach kredytu gotówkowego można przeznaczyć na dowolny cel, który nie jest związany z prowadzeniem działalności gospodarczej. Bank nie ingeruje w to, jak zdecydujemy się wydać pożyczone pieniądze. Możemy je wydać choćby wakacje, zakupy, czy też pokrycie zaległych zobowiązań finansowych.

Aby uzyskać kredyt gotówkowy należy spełnić szereg formalności. Przede wszystkim powinniśmy być osobami pełnoletnimi i dysponować dowodem osobistym. W dalszej kolejności powinniśmy przedstawić bankowi zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach. Jeśli jesteś emerytem lub rencistą, musisz okazać kopię dokumentu, na podstawie którego masz przyznane świadczenia, a także odcinek ostatniego przelewu. Formalność jeszcze bardziej piętrzą się przed przedsiębiorcami. Oni dodatkowo muszę przedstawić zaświadczenie o niezaleganiu z płatnościami w ZUS i Urzędzie Skarbowym, KPiR, a także rozliczenie z PIT za poprzedni rok.

Jakie są koszty kredytu

symulacja kredytu gotówkowegoBanki nie są instytucjami charytatywnymi. Udzielając kredytów banki zarabiają. Koszty jakie ponosi kredytobiorca są zarobkiem banki. Jakie wiec koszty możemy ponieść przy zaciągnięciu kredytu? Przede wszystkim najważniejszym kosztami kredytowymi są odsetki. Wyrażane są poprzez oprocentowanie kredytu, które bank podaje w skali rocznej. Oprocentowanie kredytu nie może być wyższe niż czterokrotność stopy lombardowej, która ustalana jest przez Narodowy Bank Polski.

Oczywiście banki pobierają również prowizję od przyznania kredytu. Choć oczywiście niektórych ofertach, w ramach promocji banki z tej prowizji rezygnują. Prowizja jest najczęściej kredytowana. Oznacza to, że jej wysokość dopisana jest to kredytu. Kolejnym istotnym kosztem towarzyszącym kredytowi może być jego ubezpieczenie. Banki w ten sposób zabezpieczają się na wypadek naszej śmierci, trwałego kalectwa lub niezdolności do pracy. Towarzystwo ubezpieczeniowe w zamian za miesięczną składkę – którą płaci kredytobiorca – spłacą nasz kredyt, w wyżej podanych przypadkach.

Rezygnacja z kredytu po podpisaniu umowy

Co możemy zrobić, jeśli uznamy, że decyzję o zaciągnięciu kredytu podjęliśmy zbyt pochopnie i chcemy się wycofać. Dzięki zapisom w ustawie o kredycie konsumenckim możemy jeszcze wszystko odkręcić. Jak to zrobić? Naszą decyzję o rezygnacji z kredytu musimy przedstawić w formie pisemnej. Mamy na to czas do 14 dni od zaciągnięcia zobowiązania. Nie musimy podawać przyczyny takiej decyzji. Oczywiście całą kwotę pożyczki musimy zwrócić do banku niezwłocznie, a najpóźniej do 30 dni od złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here