Szybkie przelewy walutowe w euro

0
1470

Choć może to zaskakiwać, to coraz częściej robimy płatności za granicą. Rezerwacja noclegu, wykupienie wakacji, zakupy w sklepie internetowym a nawet firmowe rozliczenia. Przelewy walutowe w euro towarzyszą wielu osobom dość często, więc warto znaleźć takie opcje, które pozwalają zrealizować transakcję szybko, tanio i bezpiecznie. Dzięki zmianie przepisów i ujednoliceniu polityki banków Unii Europejskiej oraz kilku innych krajów każda operacja może być niezwykle atrakcyjna.

Jak wysłać pieniądze za granicę?

Niektórzy decydują się na otwarcie rachunku walutowego. W ten sposób minimalizują koszty związane z samą transakcją oraz przewalutowaniem. Taka opcja jest korzystna dla tych wszystkich, którzy regularnie wykonują przelewy walutowe w euro. Najczęściej jednak wybierany jest system SEPA lub SWIFT. W pierwszym przypadku nadawca płaci ustaloną kwotę, która jest atrakcyjna, a pieniądze na koncie odbiorcy znajdują się zazwyczaj w ciągu 24 godzin. Warto pamiętać, że SEPA obowiązuje tylko w Unii Europejskiej i kilku krajach, które podpisały odpowiednie umowy i dotyczy tylko przelewów walutowych w euro. Bez problemu wyślemy więc pieniądze z konta złotówkowego na rachunek prowadzony w europejskiej walucie. Jeśli zamierzamy zrealizować inne przelewy, pozostaje system SWIFT. Przede wszystkim jest on obarczony większymi opłatami, a także dłuższym czasem oczekiwania na pieniądze. Oczywiście można całą procedurę przyspieszyć oraz podzielić koszty operacji między nadawcę i odbiorcę.

Możesz wymienić walutę

Popularnością cieszą się e-kantory oraz wymiana waluty w bankach. Ta druga opcja jest droższą, ponieważ banki narzucają wysoką marżę. To jest tak zwany spread. Dlatego właśnie wiele osób decyduje się na wymianę w stacjonarnych lub internetowych kantorach. To zdecydowanie tańsza opcja, a cała transakcja jest bezpieczna. Z drugiej strony, gdy chcemy wymienić walutę w e-kantorze, musimy posiadać konto walutowe, czyli jest to opcja dla tych, którzy regularnie korzystają z obcych walut.

Tanie przelewy walutowe w euro

W ofercie różnych pośredników finansowych znajdziemy również opcję tanich i szybkich przelewów walutowych w euro i w innych walutach, które nie wymagają od nas posiadania konta walutowego. Taka usługa połączona z wymianą waluty jest bezpieczna i prosta. Nadawca wykonuje przelew z konta ROR na przykład w złotówkach, a pośrednik przewalutowuje pieniądze i przesyła na wskazany rachunek. Ta opcja pozwala zaoszczędzić na kursie waluty, a także daje od początku pewność, ile cała transakcja będzie nas kosztować.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here