Wirtualne biuro

Inaczej to e-biuro, czyli usługa polegająca outsourcingu obsługi biurowej pozwalająca uciec przed kosztami związanymi z prowadzeniem rzeczywistego, tradycyjnego biura z biurkami, faksami, kserokopiarkami, komputerami i z czym tam jeszcze. De facto takie biuro istnieje w sensie fizycznym jako przestrzeń biurowa, sprzęt biurowy, personel je obsługujący, ale to tylko pewna firma, która udostępnia za odpowiednią opłatą innym podmiotom (dla tych podmiotów właśnie to będzie biuro wirtualne) adres potrzebny do zarejestrowania działalności CEIGD, jak również do korespondencji. Wirtualne biuro stwarza także osobie, która je wynajęła możliwość skorzystania z :

    • indywidualnych numerów telefonicznych,
    • skrzynki pocztowej,
    • obsługi prawnej i księgowej,
    • wynajmu sal na spotkania biznesowe,
    • usługi założenia konta firmowego,
    • przechowywania dokumentów,
    • usług odbierania telefonów, faksów, korespondencji i jej dalszego przekazywania,
    • obsługi informatycznej np. odbiór i obsługa skrzynki mailowej, usług wyrobienia wizytówek, pieczątek i innych.

Osoba korzystająca e-biura otrzymuje więc wirtualny adres np. w jakiejś prestiżowej dzielnicy miasta, właściwie w dowolnym mieście na świecie, który może być elementem budowania wiarygodności firmy w oczach klientów. To nic, że rzeczywista siedziba jakiejś często jednoosobowej firmy, mieści się w wynajmowanym mieszkaniu, prestiżowo liczy się wirtualna siedziba, jaką daje e-biuro. Wejdź na wirtualne biuro Warszawa Śródmieście
i spradź najlepszą ofertę którą mamy..

Dla kogo wirtualne biuro?

Z usługi tej korzystają głównie osoby pracujące zdalnie: programiści, copywriterzy, graficy komputerowi, ogólnie freelancerzy, którym fizyczne biuro nie jest potrzebne czy też nie stać ich na jego utrzymanie. Mogą tu też grać rolę sąsiedztwo określonego urzędu skarbowego. Jest ono też dobrym rozwiązaniem dla tych osób, które prowadząc działalność gospodarczą wynajmują mieszkanie – właściciele mieszkania zwykle niechętnie zgadzają na rejestrację w nim takiej działalności.

Opłacalność wynajmowania biura wirtualnego

Niewątpliwa, o czym już wcześniej wspominano. Osobie wynajmującej biuro wirtualne odpadają wszystkie koszty z prowadzeniem biura rzeczywistego np. w pomieszczeniu za które trzeba opłacać czynsz. Opłata za sam wirtualny adres to ok. 150 zł miesięcznie, ale i przy pełnym pakiecie usług tego biura, koszty będą wielokrotnie mniejsze od tych związanych z prowadzeniem biura rzeczywistego.

Na co trzeba uważać przy wynajmowaniu biura wirtualnego?

Ano na to wszystko, co ważne jest przy każdym przedsięwzięciu biznesowym, czyli na:

  • wiarygodność firmy prowadzącej biuro wirtualne,
  • podpisywaną umowę z właścicielem e-biura, a w tym zwrócić szczególną uwagę na godziny pracy tego biura, ilość obsługiwanej korespondencji, kompetencji personelu, i.t.p.
  • warto zasięgnąć opinii obecnych klientów biura na temat jakości jego usług, a w tym odnośnie terminowości odbioru i przekazywania korespondencji,
  • możliwość wzmożonej kontroli ze strony Urzędu Skarbowego, bo e-biura mogą mu się kojarzyć z nielegalnymi interesami, które mają na celu wyłudzenia i oszustwa podatkowe.
[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here