Każdy z nas w swoim życiu zetknął się z wyzwaniem wyboru czy to pracy, czy szkoły. W tym artykule zachęcamy do analizy, która wskaże jak najlepiej wyselekcjonować uczelnię oraz kierunek studiów i świadomie kierować swoją drogą zawodową.
Na co zwrócić szczególną uwagę?
Trafne wybory są najczęściej wynikiem sprawnego procesu decyzyjnego. Warto więc poznać jego elementy. Należą do nich analiza sytuacji, zrozumienie celu, poszukiwanie możliwych rozwiązań i wyłonienie lepszej alternatywy pod względem wytyczonych kryteriów
Jaki jestem? Pierwszym krokiem stając na rozdrożu edukacyjnej wędrówki, jest określenie własnego potencjału. Warto przyjrzeć się nie tylko zainteresowaniom, uzdolnieniom, czy umiejętnościom. Ważny jest również temperament, system wartości oraz indywidualny charakter.
Czego chcę? Motywacja to klucz do sukcesu. Czego oczekujemy od wyższej uczelni? Jakie są nasze priorytety? To pytania w obliczu, których polecamy być szczerym. Jednych motywuje popularność kierunku, drugich rodzinna tradycja, innych zarobki. Pasja czy pragmatyka? W Wyższej Szkole Ekonomii i Informatyki w Krakowie wiemy, że najlepiej połączyć jedno i drugie.
Jakie korzyści oferuje? Kolejno należy przyjrzeć się aktualnej ofercie edukacyjnej na rynku. Czy w okolicy istnieje placówka, która jest zgodna z naszym profilem? Jakie są zasady rekrutacji, program, specjalizacje? W Wyższej Szkoły Ekonomii i Informatyki w Krakowie uruchomiliśmy wiele ścieżek kształcenia z najprężniej rozwijającej się aktualnie branży IT, w tym programowanie aplikacji mobilnych i webowych oraz zarządzania projektami IT z językiem angielskim jako językiem wykładowym.
Koniecznie dowiedz się, czy poza tradycyjnymi ćwiczeniami i wykładami oferuje się także szkolenia i warsztaty oraz alternatywne ścieżki rozwoju. Przykładowo nasz Park Technologiczny, Szkoła Programowania, Akademia Technologii Microsoft to warte uwagi elementy całej oferty edukacyjnej.
Strategia uczelni WSEI – nacisk na praktykę
Niektóre placówki skupiają się na badaniach, inne na kształceniu. Jedne dostarczają wiedzy ogólnej, kolejne promują wąskie specjalizacje. WSEI wdrożyła Project-based learning. Doskonale koresponduje on z dynamiczną rzeczywistością, kładzie nacisk na kształcenie praktyczne przygotowujące do samodzielnego stawiania czoła regułom gry rynkowej. Dostęp do zaawansowanych technologii, możliwość realizacji własnych projektów i zbierania doświadczeń na arenie międzynarodowej, to kolejne atuty naszej uczelni w Krakowie – https://en.wsei.edu.pl/.
Kadra naukowa specjalistów IT
Twoją uwagę powinni ponadto zwrócić wykładowcy. Czy są to praktycy, czy jedynie znawcy teorii? W WSEI zajęcia prowadzą specjaliści IT, którzy pracują w branży na co dzień. Osoby, które znają arkana programowania oraz projektowania stanowią bezcenne źródło wiedzy praktycznej. Zdecyduj się na uczelnię, która da ci przewagę nad innymi. W innowacyjnej przestrzeni Wyższej Szkoły Ekonomii i informatyki zbudujesz swoją przyszłość.