Jak dobrze porównać oferty kredytów gotówkowych

Coraz łatwiejszy dostęp do kredytów gotówkowych powoduje, że z każdym rokiem rośnie ilość osób, które są nimi zainteresowane. Jednak duża ilość ofert nie zawsze oznacza dla zainteresowanych klientów łatwy wybór, dlatego też wiele osób zastanawia się, jak wybrać najlepsze dla siebie oferty. Informacje o tym co należy wiedzieć przed zaciągnięciem kredytu gotówkowego z pewnością pomogą wybrać jak najlepszą dla danej osoby propozycję.

Kryteria ważne dla klienta

Każdy klient ma inne oczekiwania, jak chodzi o to które kryteria są najważniejsze. Dla jednych na pierwszym miejscu będzie przede wszystkim kwota kredytu, dla innych zaś wysokość raty miesięcznej. Jednak obecnie każdy bez większych problemów może znaleźć oferty idealne dla siebie, zwłaszcza jeśli skorzysta z narzędzi takich jak porównywarki kredytów. Pozwalają one na bardzo szybkie sprawdzenie wielu ofert, przede wszystkim pod względem spełnienia oczekiwań konkretnego klienta. Ponadto ważne jest to, jakie dokumenty musi przedstawić klient, ubiegający się o kredyt gotówkowy. Jeśli klienci poszukują ofert o niezbyt wygórowanych kwotach, zazwyczaj decydują się na te, gdzie jest jak najmniej dokumentacji do złożenia lub po prostu wystarczy oświadczenie o dochodach.

Więcej: https://finanse.wp.pl/kredyt-gotowkowy-co-musi-o-nim-wiedziec-kazdy-konsument-6426162542708865a

Jakie kryteria wybrać dla kredytów gotówkowych?

Kredyty gotówkowe są kredytami na dowolny cel. Łatwo można je uzyskać, jednak zaliczają się do tych, które mają dość wysokie oprocentowanie w porównaniu do kredytów na określony cel. Rosnąca konkurencja na rynku usług bankowych powoduje, iż coraz więcej ofert jest konstruowanych tak, aby były konkurencyjne w stosunku do innych. Dla zainteresowanych osób oznacza to przede wszystkim niższe oprocentowanie, lepsze warunki kredytowania jak również krótszy czas oczekiwania na decyzję banku o przyznaniu kredytu. Bardzo powszechne również stało się umożliwianie klientom składania wniosków za pośrednictwem Internetu. Szczególnie klienci, którzy korzystają z bankowości elektronicznej mają możliwość szybkiego dostępu do ofert kredytowych, bardzo często również przygotowywanych dla nich indywidualnie. W takiej sytuacji zazwyczaj klient po zalogowaniu się na swoje konto w bankowości internetowej może uzyskać kredyt jedynie podczas kilku kliknięć myszką. Dla wszystkich zainteresowanych kredytami, bez względu na sposób składania wniosku istotna jest kwota raty miesięcznej, aby nie była ona zbyt dużym obciążeniem dla domowego budżetu. Ta zaś zależy od kwoty kredytu jak również czasu jego spłaty. Niektóre banki określają maksymalny okres, na jaki może zostać zawarta umowa kredytu gotówkowego, i jeśli klient decyduje się na wyższą kwotę, musi się liczyć z wyższą wysokością rat miesięcznych.

Jak szybko porównać oferty kredytowe?

Dobre porównanie ofert kredytowych jest bardzo ważne przy wyborze odpowiedniej oferty. Coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z internetowych porównywarek kredytów, które działają bardzo szybko i umożliwiają w ciągu kilku minut uzyskanie listy najlepiej dopasowanych do oczekiwań klienta propozycji. Porównanie oferty kredytów gotówkowych w bankach należy zacząć przede wszystkim od określenia potrzebnej sumy kredytu oraz możliwości budżetu, jak chodzi o wysokość raty miesięcznej. Może się bowiem okazać, iż możliwości budżetu nie umożliwiają zaciągnięcia kredytu w wymaganej kwocie, wówczas należy ją zweryfikować i sprawdzić propozycje w niższych kwotach. Czynnikiem który wpływa na wysokość raty miesięcznej jak również wysokości kosztów związanych z zaciągnięciem kredytu jest jego oprocentowanie. W przypadku kredytów gotówkowych zazwyczaj wynosi no kilkanaście procent w skali rocznej, jednak można znaleźć oferty z niższym oprocentowaniem. Bardzo często są to oferty promocyjne, które dostępne są w bankach przez krótki czas. Bywa jednak iż tego typu propozycje są obwarowane dodatkowymi ograniczeniami, jak na przykład określony maksymalny czas spłaty, często krótszy niż okres spłaty innych propozycji banku. Najczęściej jest to maksymalnie rok czy osiemnaście miesięcy. Podczas korzystania z porównywarek kredytów w Internecie zainteresowane osoby bardzo często mogą zaznaczyć, czy w swoim porównaniu chcą uwzględnienia takich właśnie ofert promocyjnych. Tak samo bez problemu można zaznaczyć również opcję uwzględnia wyłącznie ofert dostępnych online.

Co daje porównanie ofert kredytów?

Porównanie ofert kredytów gotówkowych daje możliwość wybrania jak najlepszej propozycji dla konkretnego klienta. Im więcej kryteriów klient zaznaczy, tym większe szanse ma na wyszukanie idealnie dopasowanej do jego oczekiwań propozycji. Ponadto korzystając z porównywarek kredytów klienci zazwyczaj bez problemu mogą przenieść się na stronę banku który proponuje konkretny kredyt. Tam można zapoznać się z bardziej szczegółowymi warunkami danej oferty a także często złożyć wniosek o kredyt, jeśli bank daje taką możliwość. Rosnąca ilość ofert kredytowych nie ułatwia bowiem samodzielnego porównywania propozycji bankowych, zaś korzystanie z porównywarek znacznie skraca ten czas.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here