w jakim banku najlepiej wziąć kredyt

Kredyty gotówkowe to bardzo dobry sposób na podreperowanie domowego budżetu bądź na sfinansowanie zakupu nowego sprzętu RTV/AGD. I choć są one stosunkowo drogie w spłacie to wciąż bardzo chętnie się zadłużamy. W minionym roku portfel zadłużenia Polaków zwiększył się o ponad 30 miliardów złotych i większość z tej sumy stanowiły własnie drobne kredyty gotówkowe zwane także konsumenckimi. Są to kredyty, które możemy przeznaczyć na dowolny cel w przeciwieństwie do kredytów mieszkaniowych czy samochodowych. Dlatego też są takie popularne. Jeśli zdecydujemy się na zaciągnięcie tego typu zobowiązania to pierwszym pytaniem jakie sobie stawiamy jest to w jakim banku najlepiej wziąć kredyt? Na rynku kredytowym panuje tak duża konkurencja, że bez problemu będziemy w stanie znaleźć odpowiedni dla nas produkt z niskim oprocentowaniem. Pomogą nam w tym porównywarki kredytów dostępne w internecie.

Oprocentowanie kredytów gotówkowych i inne opłaty

Oprocentowanie kredytów gotówkowych i inne opłaty.Na naszą decyzję niewątpliwie wpływ będzie miała wysokość oprocentowania kredytu w danym banku. Konkurują one ze sobą o klienta tworząc różnego rodzaju promocje obniżające oprocentowanie nawet do zera. Nie dajmy się jednak zwieść. Bank to nie instytucja charytatywna. Musi zarabiać. Jeśli kredyt jest oprocentowany na 0% to możemy być niemal pewni, że ewentualne straty bank odbije sobie zwiększając opłatę przygotowawczą lub prowizję za udzielenie kredytu. Obowiązkowe może być także ubezpieczenie spłaty rat kredytowych, na którym bank również może dodatkowo zarobić. O wszystkich tych op.latach zostaniemy oczywiście odpowiednio poinformowani przed podpisaniem umowy. Nie są to jednak informacje przedstawiane na reklamach, gdzie eksponowany jest głównie napis „0%”.

Dla porównania kredytów najlepiej jest zainteresować się wartością RRSO. Jest całkowity koszt kredytu uwzględniający wszystkie opłaty i prowizje w ujęciu rocznym. Porównując tę wartość łatwo możemy zauważyć, że na przykład w przypadku banków zazwyczaj wynosi ona około kilkanaście procent. Zaś w przypadku firm oferujących szybkie pożyczki internetowe może w skrajnych przypadkach sięgnąć nawet kilku tysięcy procent!

Warto więc kierować się wartością RRSO wybierając odpowiedniego pożyczkodawcę. Zazwyczaj informacja ta będzie zapisana małą czcionką gdzieś na dole oferty. Zgodnie z prawem musi być jednak przedstawiona klientowi, czyli nam.

Negatywna historia w BIK? Jest na to rada!

Negatywna historia w BIK? Jest na to rada!BIK czyli Biuro Informacji Kredytowej to przedsiębiorstwo założone w październiku 1997 roku przez Związek Banków Polskich. Jego zadaniem jest zbieranie i udostępnianie danych dotyczących historii kredytowej klientów banków oraz firm pożyczkowych. W bazie znajdują się wszystkie informacje dotyczące naszych kredytów oraz tego czy spłacaliśmy je w terminie. Banki chętnie korzystają z informacji zawartych w BIKu aby ocenić naszą zdolność kredytową. Jeśli kiedykolwiek mieliśmy problem ze spłatą zobowiązań to praktycznie pewne jest to, że wydadzą one negatywna decyzję odnośnie wniosku kredytowego.

Inaczej sprawa się ma w przypadku firm oferujących szybkie pożyczki w internecie. Tutaj sprawdzanie historii w BIK nie jest regułą. Część pożyczkodawców to praktykuje, część nie. Jeśli poświęcimy chwilę na internetowe poszukiwania to bez problemu odnajdziemy firmę, która udzieli nam niewielkiej pożyczki bez sprawdzenia naszej przeszłości w BIK oraz bez potrzeby przesyłania dodatkowych zaświadczeń z zakładu pracy. Jest to idealna sytuacja w przypadku gdy posiadamy jakieś nieciekawe zapisy w historii kredytowej.

W jakim banku najlepiej wziąć kredyt?

Wybór konkretnego banku do udzielenia kredytu to indywidualna sprawa każdego klienta. Nie jest tajemnicą, że dużo lepsze warunki otrzymamy w banku, w którym od lat posiadamy konto osobiste z historią wpływów. Bank posiadając dostęp do takiej historii niespecjalnie będzie się nawet interesował naszą historią w BIK. Cały proces przebiegnie również odpowiednio szybciej. W przypadku gdy wniosek złożymy w banku, w którym nie posiadamy konta osobistego to cały proces nieco się wydłuży i zwiększy się liczba formalności niezbędnych do uzyskania kredytu.

Wybierając bank najlepiej jest kierować się atrakcyjnością oferty w danym momencie. Zawierając umowę z bankiem nie musimy się obawiać, że zmieni on zapisy umowy w trakcie jej trwania. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, aby porównać kilka banków powinniśmy spojrzeć na wartość RRSO podawaną przy kredycie. Pomocne mogą być także różnego rodzaju kalkulatory kredytowe dostępne w internecie. Dzięki nim po podaniu oczekiwanej kwoty i zakładanego okresu spłaty otrzymamy wyliczenia uwzględniające wysokość raty kredytowej we wszystkich najpopularniejszych bankach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here