kredyty online na raty

Kredyty bankowe cieszą się w Polsce niesłabnącą popularnością. Wciąż bardzo chętnie się zadłużamy w bankach i innych instytucjach finansowych. Czasami jest to spowodowane nagłym wypadkiem i koniecznością wydania pewnej sumy pieniędzy oraz braku aktualnych oszczędności. Czasem jest to chęć wymiany sprzętu RTV/AGD na nowy. Czasem również zaciągnięcie zobowiązania jest niezbędne dla utrzymania płynności finansowej w domowym budżecie. Łączne zadłużenie Polaków przekroczyło już 600 miliardów złotych. Sporą część tej kwoty stanowią niestety kredyty niespłacane w terminie. Wielu z nas ma problemy z utrzymaniem płynności i wpada w tak zwaną spiralę zadłużenia. Aby jej uniknąć należy rozważnie zaciągać zobowiązania kredytowe na miarę swoich możliwości. Kredyty online na raty są dobrym rozwiązaniem na szybkie zdobycie gotówki, którą będziemy mogli spłacić w wygodnych, niskich i nie uszczuplających zbytnio domowego budżetu ratach. Przyjrzyjmy się bliżej temu produktowi finansowemu.

Kredyty online na raty

Kredyty online na raty oferowane są przez szereg banków oraz instytucji finansowych w Polsce. Zasadniczo różnią się one kosztem oraz dostępnością. Im tańszy kredyt tym więcej wymagań należy spełnić aby go otrzymać. Jeśli nie jesteśmy w stanie spełnić surowych wymagań stawianych przez banki możemy skorzystać z droższej, ale łatwiej i szybciej dostępnej opcji: szybkich chwilówek przez internet.

Oprocentowanie kredytów online

Oprocentowanie kredytów onlineJak już wcześniej wspomnieliśmy, oprocentowanie kredytów online może się sporo między sobą różnić. Tradycyjne banki oferują oprocentowanie na poziomie kilku, maksymalnie dziesięciu procent. Oprócz tego do kosztów kredytu należy zaliczyć prowizję za jego udzielenie oraz ewentualne opłaty przygotowawcze, którymi to banki rekompensują sobie promocyjne oprocentowanie. Nawet pomimo tych dodatkowych kosztów kredyt bankowy jest dość tanim rozwiązaniem. Nie każdy może jednak szybko otrzymać taki kredyt. Jeśli nie posiadamy odpowiedniej zdolności kredytowej musimy korzystać z szybkich pożyczek, tzw. chwilówek. Tutaj oprocentowanie jest już dużo większe i rośnie wraz z każdą zwłoką ze spłatą raty. Dlatego bardzo ważne jest terminowa spłata zobowiązań.

Kto może dostać kredyt online

Kredyt online może otrzymać w zasadzie każdy. Wystarczy jedynie posiadać ważny dowód osobisty oraz posiadać dochody pozwalające na spłatę zobowiązania. Choć i to nie wszędzie jest wymagane. Istotne jest to gdzie chcemy zaciągnąć kredyt. Jeśli jest to tradycyjny bank to będziemy musieli skrupulatnie wypełnić wniosek kredytowy i podać wszystkie swoje dane. Bank zażąda udokumentowania naszych dochodów z ostatnich miesięcy oraz poprosi o kontakt do pracodawcy aby ewentualnie zweryfikować te informacje. Będziemy musieli również podzielić się informacjami na temat aktualnych zobowiązań finansowych oraz stałych wydatków gospodarstwa domowego. Po tym wszystkim zostaniemy jeszcze sprawdzeni w Biurze Informacji Kredytowej, czy w przeszłości nie mieliśmy problemow ze spłatą innych kredytów. Dopiero wtedy bank będzie w stanie wydać pozytywna lub negatywna decyzję kredytową.

Inaczej sprawa wygląda w przypadku wyżej oprocentowanych chwilówek. Składając wniosek o taką pożyczkę będziemy musieli jedynie podać swój numer PESEL oraz numer dowodu osobistego. W niektórych firmach wystarczy nasza deklaracja zarobków. Nie będzie to weryfikowane. Inne firmy mogą chcieć jednak zweryfikować nasze dochody a nawet sprawdzić naszą historię w BIK. W rozmaitych porównywarkach pożyczkowych zazwyczaj od razu eksponowane są informacje czy dana firma będzie nas sprawdzała w BIK oraz czy będzie wymagała dodatkowych zaświadczeń.

Brak zdolności kredytowej – Rozwiązanie!

Brak zdolności kredytowej - Rozwiązanie!Jak już wcześniej wspomnieliśmy brak zdolności kredytowej nie jest problemem w zaciągnięciu kredytu przez internet. Zapłacimy jednak za to większym oprocentowaniem pożyczki. Jest i jednak na to rozwiązanie. Jeśli nie potrzebujemy dużej kwoty pieniędzy i wiemy, że będziemy ją w stanie spłacić w ciągu 30 dni możemy skorzystać z promocji oferowanej przez większość parabanków. Mowa tu o promocji zwanej: „darmowa pierwsza pożyczka”. Jeśli w przeszłości nie byliśmy klientami danej firmy to możemy skorzystać z pożyczki na preferencyjnych warunkach. Pożyczając przykładowo 2000 złotych na 30 dni nie zapłacimy żadnych dodatkowych odsetek ani opłat jeśli zobowiązanie spłacimy w terminie. Jest to dosyć ciekawa propozycja dla wszystkich tych, którzy aktualnie potrzebują pewny zastrzyk gotówki i są pewni, że w ciągu miesiąca będą w stanie spłacić zaległość w całości. Istnieją także dodatkowe opcje, dzięki którym możemy wydłużyć ten okres, lecz wiąże się to już z dodatkowymi opłatami.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here