Twój własny skarb, czyli złote monety

Mimo iż złote monety są niewielkich rozmiarów, niezaprzeczanie kojarzą nam się z władzą oraz bogactwem. Nic w tym dziwnego – są ciężkie i zostały wykonane z najszlachetniejszego ze wszystkich surowców, jakim jest złoto. Dzięki temu, zachwycają nas swoim blaskiem i złocistą barwą. Co więcej, złote monety są bogato zdobione i wykonywane z najwyższą precyzją i dbałością o szczegóły. Dlatego wyglądają niezwykle efektownie. Czy warto kupować złote monety? Czym są monety kolekcjonerskie oraz bulionowe?

Złote monety kolekcjonerskie

Złote monety kolekcjonerskie to wyjątkowa inwestycja, która zachwyca swoim wyglądem i kunsztem wykonania. Dlatego posiadają bardzo wielu wielbicieli. W przeciwieństwie do monet, którymi posługujemy się na co dzień, są one wykonywane ze złota, dlatego posiadają większą wartość. Istnieje bardzo wiele rodzajów złotych monet kolekcjonerskich, które są zdobione w przeróżny sposób. Często wykonywane są z jakiejś konkretnej, ważnej okazji lub dla upamiętnienia istotnego wydarzenia, takiego jak na przykład beatyfikacja papieża, Jana Pawła II lub 90-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Na monetach kolekcjonerskich umieszcza się także często wizerunki osób zasłużonych dla sportu, nauki bądź sztuki. Nierzadko monety kolekcjonerskie zdobią różnego rodzaju motywy roślinne i zwierzęce oraz ornamenty. Spotkać można także monety przedstawiające na przykład poszczególne znaki zodiaku. W sprzedaży istnieją również monety okolicznościowe, na przykład z okazji I Komunii Świętej bądź ślubu. Złote monety kolekcjonerskie to doskonały pomysł na prezent, ponieważ nie tylko niezwykle pięknie się prezentują, ale również stanowią drogocenną inwestycję. Ich zbieranie może być natomiast zajmującym i ciekawym hobby.

Złote monety bulionowe

Złote monety bulionowe są wybijane w celach inwestycyjnych. Monety te czasami nie mają zadeklarowanej wartości nominalnej, a zamiast nominału podana jest zawartość kruszcu, np. 1 uncja. Nakład zwykle nie jest ograniczony i zależy od popytu na daną monetę. Jeżeli rozpoczynamy swoja przygodę z lokowaniem kapitału w złotych monetach, warto inwestować w te najbardziej popularne i rozpoznawalne. Wysoka rozpoznawalność najbardziej popularnych monet bulionowych sprawia, że ich cena jest najbardziej zbliżona do ceny giełdowej uncji złota, a więc również najbardziej korzystna podczas naszych zakupów. Za bardziej rzadkie monety bulionowe musimy niestety zapłacić więcej w relacji do ceny giełdowej jednej uncji złota, głównie z powodu wyższych kosztów bicia przez mennice. Do najbardziej znanych złotych monet bulionowych należą Krugerrandy, Filharmoniki, Kanadyjskie Liście Klonowe oraz Australijskie Kangury.

Złote monety kolekcjonerskie

Najmniejsze złote monety świata

Wśród złotych monet kolekcjonerskich, na szczególną uwagę zasługują z pewnością najmniejsze złote monety świata. Zachwycają swoją delikatnością i pięknem. Ich waga wynosi zaledwie około 1g, a średnica około 11mm. Tym bardziej urzekające są efektywne zdobienia, wykonane z najdoskonalszą precyzją. Wśród najmniejszych złotych monet świata możemy spotkać między innymi monety z wizerunkami Napoleona Bonapartego, Jana Pawła II lub Alfreda Nobla.

Czy warto kupować złote monety?

Złote monety są niewielkie, ale posiadają dużą wartość. Mogą stanowić świetny sposób na inwestycję, albo być piękną osobistą pamiątką. Z całą pewnością są również świetnym pomysłem na wyjątkowy prezent dla bliskiej nam osoby. Inwestycja  w złote monety jest z całą pewnością opłacalna.

Dowiedz się więcej:  https://mennica-krakowska.pl/7-zlote-monety

All More SKUP ZŁOTA SREBRA PLATYNY, ul. Wielopole 10, 31-072 Kraków, tel. 500 486 122.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here