Poszukiwania pracy mogą być szczególnie ciężkie, zwłaszcza jeśli chodzi o stanowiska wyższe. Schemat poszukiwania pracy jest dosyć prostu. Wyszukujcie interesujące was ogłoszenie, wysyłacie swoje CV i czekacie na odpowiedź zwrotną. CV ma bardzo duży wpływ na to czy zdobędziecie pracę, czy też nie. Dla większej części pracodawców CV jest podstawą do tego, aby opisać człowieka. Przekonaj się sam, czego lepiej jest unikać w swoim CV.
Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/czego-nie-pisac-w-cv/
Czego lepiej nie pisać w CV? Uniknij problemu przed jego genezą
Dużo osób w swoje CV wpisuje zainteresowania. Nie jest to, aż takie rażące jednak trzeba z tym uważać. Waszego pracodawcy nie obchodzi, jaki jest wasz status matrymonialny oraz to, że lubicie dziergać na drutach. Takie informacje zamieszczanie w CV są po pierwsze zbędne, a po drugie wyglądają nieprofesjonalnie. Tytuły waszych ulubionych książek nie są również konieczne. Chyba, że składacie CV do księgarni, wtedy będzie to zrozumiałe, że waszą pasją są książki.
Czy zamieszczać krótkie okresy pracy w CV? Co napisać na swój temat?
Starajcie się, aby wasze CV wyglądało jak najbardziej profesjonalnie. Zakazany jest w nim slang czy też błędy ortograficzne. Błąd na który dużo osób nie zwraca uwagi, a jest to dosyć ważne to adres mailowy. Adres o nazwie ziomal1234@gmail.com to właściwie coś rażącego. Kiedy składacie CV do pracy, najlepiej jest założyć nową skrzynkę mailową, która będzie dla was skrzynką biznesową. Taką skrzynkę najlepiej jest nazwać swoim imieniem i nazwiskiem np. jan.kowalski@gmail.com. Podobnie jest ze zdjęciami. Unikajcie ich używanych do dowodu czy legitymacji, a postawcie na takie profesjonalne.
Zobacz też: http://www.bookbox.pl/ksiazki-poradnikowe-ktore-zmienia-wasze-zycie-i-pomoga-wam-zrozumiec-niektore-kwestie/