Profesjonalne wyposażenie baru

Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek działalności gospodarczej konieczne jest zapoznanie się ze wstępnymi kosztami. Z pewnością do „droższych pomysłów” na biznes zaliczyć można punkty gastronomiczne. W zależności od ich profilu koszt wyposażenia może wahać się od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych (lub więcej).

Odpowiedni sprzęt

Podstawą każdego dobrze funkcjonującego punktu gastronomicznego jest odpowiednie wyposażenie. W tej materii mamy dwie podstawowe możliwości. Zakup sprzętu nowego lub używanego. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać sprzęt używany, jeżeli jest on w pełni sprawny i nie generuje wysokich kosztów (m.in. za prąd), aczkolwiek pod jednym warunkiem.

Jedną z najważniejszych rzeczy związanych z prowadzeniem działalności gastronomicznej jest dbanie o estetykę. Jeżeli więc używany sprzęt jest wizualnie nieatrakcyjny, to powinniśmy zrezygnować z jego zakupu lub schować go przed wzrokiem klientów, oczywiście jeżeli jest to możliwe. Można również przeanalizować sensowność korzystania z usług wypożyczalni sprzętu gastronomicznego.

Podstawowy sprzęt w barze

Wyposażenie baru obejmuje nie tylko specjalistyczny sprzęt, do wykorzystania przez barmana. Należy również zainwestować różnego rodzaju podstawowe elementy wyposażenia. Zaliczyć do nich można między innymi kasy fiskalne, czy też terminale płatności. Ponadto bar, jak każdy lokal musi być wyposażony w odpowiednie oświetlenie, czy też nagłośnienie.

Oczywiście to wciąż jedynie część rzeczy, które obejmuje wyposażenie baru. Należy również pamiętać o zakupie m.in. odpowiednich sztućców oraz talerzy, profesjonalnego szkła czy też o zadbaniu o szatę graficzną menu. Elementów, które należy zakupić jest mnóstwo. Równocześnie należy pamiętać o koszcie nabycia odpowiedniego umeblowania.

Profesjonalny sprzęt

Wyżej wymienione zostały niejako podstawowe elementy wyposażenia. Niemniej jednak prowadzenie baru nie jest możliwe, jeżeli barman nie będzie miał dostępu m.in.. do ekspresu ciśnieniowego,

Kruszarka oraz kostkarka do lodu, czy też do chłodziarka do piwa wraz ze wszystkim przyrządami również będzie konieczna. Ponadto należy pamiętać o różnych pomniejszych akcesoriach takich jak m.in. blender barmański, czy też zwyczajny otwieracz do piwa.

Wyposażenie baru dostępne jest w ofercie Gastroprodukt.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here