Samochód używany na kredyt

Jeszcze parę lat temu, używany samochód kupowaliśmy na giełdzie za gotówkę. Obecnie taka transakcja może być sfinansowana kredytem. Nawet osoby nieposiadające oszczędności, mogą dzięki temu pozwolić sobie na zakup auta. Do wyboru mamy kredyt gotówkowy lub kredyt na samochód używany.

Jaki kredyt na zakup auta?

Kredyt na samochody używane można zaciągnąć w formie pożyczki gotówkowej, jednak nie jest to korzystne rozwiązanie. Chociaż środki te możemy wydatkować dowolnie, to są one wyżej oprocentowane od kredytu samochodowego. Lepiej zdecydować się na kredyt celowy, który jest mniej elastyczny, lecz znacznie tańszy. Banki wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, prześcigają się w ofertach. Auta używane na kredyt muszą jednak spełniać określone wymagania. Konieczne może być wniesienie wkładu własnego do wysokości kilkudziesięciu procent wartości auta. Partycypacja w kosztach jest dla banku gwarancją spłaty zobowiązania. Konieczne jest obowiązkowe ubezpieczenie samochodu. Cesja polisy AC na rzecz banku, to sposób na zabezpieczenie kredytu. Im młodsze auto, tym dłuższy okres spłaty. Banki stawiają też granicę wieku pojazdu.  Samochody używane na kredyt nie mogą przekroczyć np. 12 lat.   

Zakup używanego auta od dealera

Korzystnym rozwiązaniem dla klienta, jest zakup samochodu używanego bezpośrednio od dealera danej marki pojazdu. W salonie Autoryzowanego Dealera Nissan, klient nie tylko znajdzie odpowiednie auto, ale też załatwi wszystkie formalności. Więcej informacji na ten temat na stronie: https://www.nissanfinance.pl/kredyt_na_samochody_uzywane. Auta używane w kredycie mogą być tu finansowane nawet do 96 miesięcy.  Warunkiem jest, by wiek auta łącznie z okresem kredytowania, nie przekroczył 14 lat. Kredyt może obejmować wyposażenie dodatkowe, montowane przy zakupie samochodu oraz ubezpieczenie komunikacyjne. W prosty sposób, z pomocą przedstawiciela firmy, możemy kupić wybrany pojazd, a raty dostosować do możliwości domowego budżetu.

Kupując auto za gotówkę, jesteśmy ograniczeni posiadanymi środkami. Nie zawsze stać nas na model, o jakim marzymy. Kredyt na samochód używany, pozwala na zakup auta kilkuletniego, o lepszym stanie technicznym, na korzystnych warunkach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here